Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adómentesség esetén jár e...

Martella kérdése:

Adómentesség esetén jár e cukorbetegségre adóvisszatérítés? 5 évre visszamenőleg!

Figyelt kérdés
3 éve 2 gyermek után kapok családi adókedvezményt. Így vissza igényelhetem e a cukorbetegséggel kapcsolatos adókedvezményt??
2017. júl. 17. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha már nincs az adódnól, akkor nincs miből visszatérítést kérni
2017. júl. 18. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Adómentessßeg alatt azt érted, hogy a 2 gyerek után annyit kapsz, hogy már nem is fizetsz adót? Ahogy az első válaszoló írja, ha nincs miből visszaigényelni, akkor nem fog menni. Viszont jól írod, 5 évre visszamenőleg kérheted, vagyis még a családi adókedvezmény előtti időszakból tudsz visszaigényelni. Eswetleg az nem opció, hogy a másik szülő kéri a gyerekekre az adókedvezményt (vagy legalább egy részét), és akkor te igénybe tudod venni a betegségre járót?
2017. júl. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Papíron nem fizetek adót tehát nem kapok semmilyen pénzt vissza de a valóságban nettó bért kapok pedig szerintem a bruttót kellene!! Mi a véleménye!!??
2017. júl. 18. 22:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi van? Be vagy jelentve egyáltalán?

Nettó bért kell kapj, ha az adót nem is kell fizesd, a járulékokat még kell

2017. júl. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat ha félreérthető voltam a járulékokat vonják meg elvileg meg remélhetőleg gyakorlatba is be vshyok jelentve. Bar bérpapírt 1szer aláírunk évente. Én a 2 gyerekem után járó adókedvezmény mistt írtam hogy nem adózok.
2017. júl. 18. 23:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Adó-visszatérítésként csak annyit tudsz érvényesíteni, amennyi adófizetési kötelezettséged egyébként is lenne a jövedelmeid után.

Ha valamilyen kedvezmény miatt azt már kimerítetted, akkor nincs további lehetőséged, mínuszba nem mehet át a kötelezettség az adókedvezmények érvényesítései miatt.


A szóban forgó személyi kedvezményhez annyit fűznék hozzá, hogy csak olyan betegség esetén lehet adóval kapcsolatos kedvezményt érvényesíteni, amely betegség (fogyatékosság) szerepel a kedvezményhez kapcsolódó jogszabályban. BNO-kód szerint van a jogszabályban egy lista. Ha ott szerepel a betegséged, akkor érvényesíthetsz kedvezményt, ha nem, akkor nem. Plusz feltétel még, hogy orvosi igazolással kell rendelkezz róla, és az igazoláson feltüntetett időszakra vagy jogosult kedvezményre. Az igazolást az adó elévülésének idejéig meg kell őrizned!

2017. júl. 19. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!