Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A munkáltató megteheti, hogy...

A munkáltató megteheti, hogy nem téríti az utazási költségemet?

Figyelt kérdés
Kötelezve lettem egy tanfolyam elvégzésére egy kb 120 km-re levő városban. Én mivel természetesnek vettem, hogy visszakapom a vonatjegyek árát, mindig kértem számlát a MÁV-tól. Most, a tanfolyam végén jött a fekete leves, miszerint a tulaj nem hajlandó megtéríteni a költségeimet. Megteheti ezt? Létezik vmilyen törvény, ami ezt szabályozza?
2008. okt. 18. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
ha nem volt előre rögzítve, akkor szerintem megteheti. Előre ki kellett volna kötni,így utólag szerintem nem sok mindent tehetsz.
2008. okt. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő kötelezett a tanfolyamra, akár írásban, akár szóban, akkor neki KELL állnia a költségeidet. Ha nem hajlandó, akkor fordulhatsz munkaügyi bírósághoz. Ott neki kell bebizonyítania, hogy nem kötelezett.
2008. okt. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ofília válasza:
MEG...és meg is teszi...amennyiben nincs szerződés ennek ellentetjéről...
2008. nov. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!