Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy ha most kezdem az alap...

Pedros kérdése:

Hogy ha most kezdem az alap pénzügy és számvitel tanulmányaimat, mire figyeljek a diploma megszerzése alatt, milyen képesítéseket szerezzek meg az egyetem alatt?

Figyelt kérdés
Illetve ezekkel és ezek nélkül mennyi lehet a kezdőfizetésem? Gondolok itt: -nyelvvizsgára -munkatapasztalatra -mindenre ami még növelheti az értékemet a munkaerőpiacon. Illetve még az is érdekelne, hogy számít-e ha valaki, mondjuk nappalin vagy távoktatásos képzésben végzi el?

2017. aug. 2. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel
2017. aug. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel :)
2017. aug. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mind nyelvvizsga, mind szakmai gyakorlat szükséges követelménye a diploma megszerzésének, ezért igazából ezeket tuti nem fogod elfelejteni teljesíteni :) angol mindenképp nagyon kell, és egy jó szakmai gyakorlat is jó ugródeszka lehet - egyrészt lehet, hogy ott is maradhatsz a későbbiekben, másrészt ugye tapasztalat. Azt nem tudom, hogy számít-e, hogy nappalin vagy levelezőn csinálod, de szerintem annyira nagyon nem.
2017. aug. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Érdemes olyan főiskolán végezni ezt a szakot, ami különbözeti vizsga nélkül ad mérlegképes könyvelő képesítést (BCE, BGF, PE, stb iskolák ilyenek). Én is ezt a szakot végeztem anno, és visszatekintve az egyik legjobb döntés volt, hogy az utolsó évben már a szakmában dolgoztam. Olyan gyakorlati helyet kell keresni, ahol ha ügyes vagy felvesznek állandóra. Ha Bp-i vagy, akkor Big4-hoz érdemes menni gyakornoknak. A nyelvtudásnál elsősorban mindenkit az angol érdekel. A francia, német, spanyol, stb nagyon szép meg minden, de az angolt kell fejleszteni először és csak után minden mást.


A nappali vs levelező annyiban számít, hogy a levelezősök véleményem szerint máshogy állnak a tanuláshoz. Ez egyfelől érthető, hiszen pont ezért levelezősök mert dolgoznak, család, stb. Így nincs idő semmire. Szerintem a nappalisokhoz képest ez meglátszik a motiváltságon és a teljesítményen is. Leginkább tehát rajtad múlik, hogy hogyan állsz hozzá.


Kezdőfizetést sok mindentől függ. Mérlegképes nélkül nyilván lehetsz gyakornok és jó sokáig el lehet lenni, amíg egyszer csak nem akarsz főkönyvelő lenni, vagy saját vállalkozást indítani. Bár ezekhez úgyis regisztráció kell, amihez meg 3 év releváns munkatapasztalat szükséges. Szóval kezdetben ez nem befolyásolja a fizetést. Az angol nyelv ismerete, vagy annak hiánya már jobban. Erős angol nélkül sok helyre fel sem vesznek (multik leginkább). Nyilván ez sem releváns egy könyvelőcégnél akiknek csak magyar ügyfeleik vannak. Kezdő gyakornoki fizetés szerintem br 200 körül Bp-n, vidéken kevesebb.

2017. aug. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Köszi utolsó, a pénzügyi vonalról is szeretnénk válaszokat látni
2017. aug. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Máshol is feltettem ezt a kérdést:

"Annyit tudok mondani, hogy tavaly nyáron bruttó 320 000 + cafeteriaval vettek fel egyik Big4-hoz, ha már megvolt (ill. olyan is volt, valakinek fél éven belül volt aktuális) a diploma. Ez szerintem egyen-fizetés volt (asszisztens rang), ő mondtak ennyit, semmi bértárgyalás nem volt. Persze ha egyetem mellett szerzel releváns tapasztalatot, lehet, hogy alkudozhatsz.

Jó angol kommunikáció volt az egyik legfőbb követelmény, és valóban kellett is gyakran angolul egyeztetni.

A fizetést évenként felülvizsgálják, és jelentősebb emelések várhatók, a ranglétrán feljebb jutás is eléggé triviális, csak bírni kell. Mert amúgy meg rabszolgaság, és csak olyan embereknek javallottak ezen cégek, akik nem bánják, hogy nincs életük a munkán túl."

2017. aug. 4. 20:14
 7/9 A kérdező kommentje:

Bge-re megyek egyébként a diplomát pedig majd a középfokú+szakmai nyelvvizsga után kapom meg ha jól tudom. A szakmaira a tudást pedig majd a nyelvi órákon sajátìtom el. Illetve úgy tudom, hogy megkapjuk a mérlegképes könyvelőit ha végeztünk, csak fizetni kell majd érte... azt már nem tudom pontosan, hogy mennyit.

Még az is érdekelnem hogy a kor az számít a szakmában a pályakezdőknél vagy egyáltalán nem?

Köszi a válaszokat!

2017. aug. 4. 20:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a kor számítana.
2017. aug. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi.

Esetleg valaki aki jártas a távoktatásos képzésben tudna segíteni, hogy kötelező-e a konzultációkon megjelenni, illetve hogy ezek milyen gyakran vannak.

2018. jan. 2. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!