Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Amerikából érkezett laptopnál...

Amerikából érkezett laptopnál mekkora adóra számítsak?

Figyelt kérdés
Egy Amazonról érkező 1300$-os (~335 000 Ft) laptop. Az Amazonnál nem tudnak semmit az itt fizetendő adókról, ráadásul a helszínen kéne fizetnem. Mennyivel készüljek?

2017. aug. 12. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Vételár+szállítási költségre 27% Áfa + vámeljárási illeték.

2500-7000 Ft.

2017. aug. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jól írta az első: vételár+postaköltségre megy rá a 27 % ÁFA - ez a 335 ezer ft-os laptopra megközelítőleg 100 ezer ft... És akkor még a ott a vám...

Biztos, hogy megérte ez a laptop? Garanciát hogy fogod érvényesíteni, ha valami baja lesz?

2017. aug. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Hát én úgy vettem észre hogy az Amazon felszámolja a magyar áfát és egyebeket és már megrendeléskor ki kell fizetned azt.
2017. aug. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

0% vám

27% áfa


Ehhez jön még a szolgáltató költsége, ami a vámügyintézést

takarja. Ez pl DHLnél 4e ft, TNTnél ingyenes. Postánál

passz, mert ott eléggé lehúzzák az embert, ennél drágább-

ra jön ki.


Az áfával együtt átvételkor kell kifizetni a futárnak.

2017. aug. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

" Hát én úgy vettem észre hogy az Amazon felszámolja a magyar áfát és egyebeket és már megrendeléskor ki kell fizetned azt."

És majd az Amazon fizeti be a NAVnak az általa megállapított összeget?? Gondolod?

A NAVot pl. nem érdekli, hogy a kínából érkező árun (mert onnan több vásárlásom volt, ÁFA alá eső is) milyen

(vásárlási) összeg van feltüntetve. Az eladó annyit ír, amennyit akar.... Még kérés nélkül is alacsonyabb összeget ír rá. Sose kértem mennyit írjon rá.

2017. aug. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Még visszamondtam aznap a rendelést, mert hasonló dolgokat találtam közben a neten... Rájöttem, hogy nem nagyon éri meg az Amazonról rendelni drágább dolgokat ÁFA miatt. Majd megvárom amíg valamelyik amerikai ismerősöm hazautazik és esetleg kihozza nekem...
2017. aug. 13. 23:57
 7/10 anonim ***** válasza:

"És majd az Amazon fizeti be a NAVnak az általa megállapított összeget?? Gondolod?"


Nem az Amazon közvetlenül, hanem a futárszolgálat akik hozzák az árut intézik a vámolást. Az Amazonnak fizeted ki és ők meg a futárszolgáltatot.

2017. aug. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A sorrenddel van bajom.

Rendelek valamit az Amazonról és fizetem az áru és szállítás költségét.

Addig amíg nem fizetem ezt ki, nem indul az áru. Ekkor még nem fizettem ÁFÁt, mert az Amazon nem állapítja meg, nem illetékes vám(ÁFA) hatóság.

Áru megérkezik hozzánk, futárszolgálat elvégzi megbízás alapján a vámolást és hozza az árut, melléteszi a vámeljárás költségét és a fizetendő vámÁFA költséget.

Ezt én kifizetem neki, mert addig oda se adja az árut.

A futár most akkor az Anazonnak utal valamit? Miért?

Az Amazon már korábban megkapta a pénzét....

2017. aug. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Addig amíg nem fizetem ezt ki, nem indul az áru. Ekkor még nem fizettem ÁFÁt, mert az Amazon nem állapítja meg, nem illetékes vám(ÁFA) hatóság."


Pedig de, az Amazon kiszámolja az áfát és a vámot a szállítási címed alapján és benne van az árban, Ebayen is így van, ha futárral küldik nem valami egyedi szállítással vagy postával.

2017. aug. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezzel csak az a gond, hogy mi jogon számít fel neked magyar ÁFÁ-t... :)
2017. aug. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!