Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Értesítőt kaptam a NAV-tól,...

Értesítőt kaptam a NAV-tól, mennyire pánikoljak be ha van rá okom?

Figyelt kérdés
Nem adtam le tavaly adóbevallást, de csak diákmunkán voltam (tudom, hogy az is adóköteles, de az irodában kb semmilyen felvilágosítást nem kaptunk erről). Kb. 3 hónapig jártam havi 10-12 napot, úgyhogy soknak se mondható... Nem tudok belépni az ügyfélkapumba, ma megyek megújítani mert kissé idegesít a dolog, hogy mit kaptam... Szerintetek büntetés?
2017. aug. 16. 06:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem tíz év fegyház.
2017. aug. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem akarok fizetni. :(
2017. aug. 16. 06:58
 3/16 anonim ***** válasza:
49%
5-6 év letöltendő szerintem
2017. aug. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Jóvanakkor de tényleg nem akarok fizetni. :\ :D
2017. aug. 16. 07:05
 5/16 anonim ***** válasza:
58%
Én meg örökké akarok élni.
2017. aug. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Az még mindig elérhetőbb, mint a navnak nem fizetés
2017. aug. 16. 07:30
 7/16 anonim ***** válasza:
45%
Fizetni nem kell, csak életfogytiglani golyó általi akasztás jár érte.
2017. aug. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
NA, akkor komolyabb választ is kapsz: Nagy valószínüséggel az adóbevallást kell pótolni és a jövedelmed utáni adót kell fizetni, esetleg minimális büntetéssel.
2017. aug. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap én is kaptam értesítést. Az állt benne, hogy


"Értesítés személyijövedelemadó-tervezet automatikus elfogadásáról

Tisztelt Adózó!

Tájékoztatjuk, hogy a NAV által készített, XXXXXXX iktatószámú adóbevallás tervezet 2017. május

22-i hatállyal az Ön érvényes adóbevallásává vált. Ha adóbevallását módosítani kívánja, akkor azt a

16SZJA bevallás önellenőrzésként vagy adózói javításként (helyesbítésként) történő benyújtásával

teheti meg."


Ami, bevallom, elég érdekes, mert adtam be bevallást....

Ma fogok ráírni a könyvelőmre, hogy ez úgy mégis WTF?

Nem ez lenne az első, hogy a NAV elkefélt valamit.

2017. aug. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Bocs, lehet, hülye kerdés, de még sosem kaptam ilyent a NAV-tól. Mit jelent az, hogy kaptál éresítőt? Mi van benne, mit írnak? Hogy nem adtál be adóbevallást és most fizetned kell? Mondjuk annyira nem aggódnék a helyedben, mert a NAV idéntől megcsinálta az adóbevallásokat, szóval kicsi az esélye, hogy adtál be semmit.
2017. aug. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!