Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A közösségi adószám helyettesí...

A közösségi adószám helyettesíti a (belföldi) adószámot?

Figyelt kérdés

Adószámos magánszemélyként szeretnék alkalmi szabadúszó munkákat végezni. Részint EU-s ügyfeleim lennének, részint hazaiak, részint pedig bárhonnan máshonnan. Ahhoz, hogy én legálisan végezhessek tevékenységet, kell igényelnem adószámot és közösségi adószámot is, vagy a közösségi már magában foglalja a "simát" és használhatom azt magyar ügyfelekkel is?


Bónusz, bár erre tudni vélem a választ: a közösségi adószám a VAT, igaz?


2017. aug. 31. 16:43
 1/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Közösségi adószámot az adószám birtokában tudsz igényelni (emellett a közösségi adószámod Magyarországon a HU+az adószámod első kötőjel előtti 8 karaktere lesz). Azaz nincs közösségi adószám belföldi adószám nélkül.
2017. aug. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát ez elég kaka, bár végül is csak plusz papírmunka ez, nem? Ahogy értelmezem, az igénylése mindkettőnek díjmentes és mivel nem katás e.v. lennék, csak az elvégzett munka utána kellene adóznom adószámos magánszemélyként - jól értelmezem ezt is?
2017. aug. 31. 17:29
 3/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Igen, gyakorlatilag csak papírmunka.
2017. aug. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyszerű, ennyit szerettem volna tudni. Köszönöm a segítségedet!
2017. aug. 31. 17:53
 5/7 anonim ***** válasza:
A VAT az az ÁFA.
2017. szept. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ahogy utolsó írta: a VAT megegyezik az itthoni ÁFA-val, de ettől függetlenül ha valaki a VAT numbert kéri, az a közösségi adószámodra kíváncsi.
2017. szept. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hopp, csak most láttam meg a válaszotokat. Köszi, akkor ez is stimmel.
2017. szept. 12. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!