Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit gondoltok, a jelenlegi...

Mit gondoltok, a jelenlegi bruttó-nettó bér viszonyról?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok,és horribilisnek tartom a bruttó-nettó viszonyt.

Értem én,hogy valamiből kell nyugdíjat fizetni,értem én hogy ha TB-t nem kellene fizetni,akkor hatalmas,a már így sem túl fényes költségvetést hazavágnánk az egészségügyben,értem én hogy valami csak úgy adó kell.

No,de lényegében a mai szánalmas átlag bruttó béreknek is a ~30-át vagyis egy harmadát elvenni?

Mindig furcsáltam,hogy : "170 bruttó keresetem,és egyedül nehezen megélni"...Mindig is fura volt,hogy ekkora összegekből egy 40 ezres albérlet mellett ,hogy nem lehet elég a maradék része...

De most így pályakezdőként megcsapott,hogy 160 bruttóból ~60-at csak így leadni,mint fizikai "testmunkás" a futtatónak...



Megérteném,az átlag 80 ezres "levonásokat" ha nem kerülne minden ennyibe,vagy nem ennyit keresnénk.

Mert MO.-n élni,szinte drágább ,mint mondjuk Németo.-ban,de különbség átlag ,hogy a magyar 1 havi átlag fizetésért a német átlag 1 hetet dolgozik,tehát 3-4x-es bérek.

Oké,tény 500-600 eu,egy sima albérlet,tehát háromszoros.

A háromszoros bért ez kompenzálná,de minden más szinte olcsóbb... (nagybevásárlást kellett tartani mikor jöttünk ausztriából haza,40 ezerért vettünk sok mindent,háztartási átlag dolgokat,miért? - mert közel 20 ezret spóroltunk,mert annyival kedvezőbb volt közel minden).


2017. szept. 6. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Ez van, attól, mert itt nekiállunk rajta kiháborogni magunkat, nem fog változni.
2017. szept. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Legalább már nem a felét veszik el, ez is valami.
2017. szept. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mondjuk szerintem,ha nem hülyeségekre kellene a közpénz ,akkor szerintem ez a ~30-35% alapjáraton egy 20-25% köré lemehetne...

Mert ez így szerintem horribilis.

Mert nem túl jó azért fizetni,hogy egyesek 15 ezres több tíz milliárdos stadionokat (+ szóbeszéd szerinti milliók százai ) építsünk,és verjük el...,hogy a kormányközeli haverok aranylábon papíron 800 ezres bruttó bérekkel százmilliós ingatlanokkal,milliós órákkal és tízmilliókban mérhető méregdrága kocsikkal járjanak.

2017. szept. 6. 22:46
 4/4 anonim ***** válasza:

És akkor még a munkáltatói teherről nem is beszéltél.

Hogy kapj 170 bruttót, munkáltatónak még legalább

27 ezret (KIVA) vagy 48 ezret (TAO stb) még be kell

csengetni. És ezen felül is vannak még plusz költsé-

gei.


Személy szerint mindig a teljes bértehert és a nettót

nézem. Egyik a cégnek a kifizetés, másik a munkásnak

a kezébe megy. Persze ebbe nem számoltam bele az eset-

leges kezdvezményeket, családi pótlékot stb.


200 bruttóból kiindulva munkás kap 133 ezret, cég még

57 ezret befizet utána. A cég kifizetésének 51,75%-át

kapja meg a munkás a kezébe/számlájára, a maradék az

államé. Sőt, ha rossz hónapja van a munkásnak, és min-

denen 27% áfa van, akkor még ebből is 29 ezret az állam-

nak ad. 257-be kerül a cégnek, munkásnak meg érdemben

marad 104. Magyarország jobban teljesít :) A munkás

rovására.

2017. szept. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!