Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha eladok egy nagy értékű...

Ha eladok egy nagy értékű gépet, akkor ezután adóznom kell?

Figyelt kérdés
Egy mezőgazdasági gépről van szó, 2,9 millióért adnám. Be kell ezt vallanom valakinek, vagy nem? Ha igen, mennyit kell adózni utána? Ha részletekben fizetik ki 2 év alatt, akkor is kell adózni esetleg?

2017. szept. 18. 11:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A részletfizetés az adózást nem érinti.


Mint magánszemély adnád el? Be kellene vallanod, gyakor-

latilag ha megvan róla a számla, akkor csak az után kell

adóznod, amennyi haszonnal adod el (gyakorlatilag szerin-

tem olcsóbban adod el, mint vetted, szóval nem kell utá-

na adót fizetned).

2017. szept. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Már nincs meg róla a számlám, mert én 2013-ban vettem. Természetesen jóval olcsóbban adom el, mert az eredeti ára 5 millió volt:)
2017. szept. 18. 15:16
 3/16 anonim ***** válasza:

SZJA köteles lehet, ha az értékesítésből adóköteles jövedelmed származik (adózatlan haszon).


A kapott bevételből levonható a gép megszerzésére fordított kiadás, ha hitelt érdemlően tudod bizonyítani azt (számla, adásvételi szerződés stb.), valamint az értéknövelő beruházás összege is (szintén igazolni kell tudni).


Ha a megszerzésre fordított összeg nem állapítható meg (nincs meg a számla, szerződés), akkor a kapott bevétel 25 %-a számít adóköteles jövedelemnek.


A Te esetedben 2,9 millió 25 %-a lesz az adóköteles jövedelem, és annak 15 %-a az SZJA összege, amit meg kell fizetni.

Év végén a bevallásban kell szerepeltetni a bevételt, elszámolható költséget és a kettő különbözeteként a jövedelmet és megfizetni az utána kiszámolt adót.

2017. szept. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

KP-s ügylet volt? Gondolom nem, mert nem szokás ekkora

összeget fizetni. A jó hír, hogy legtöbb banknál vissza

lehet keresni online akár 2013-as bankszámlakivonatot

is, amin ha fel van tüntetve valami egyértelmű adat,

azzal esélyed van igazolni a bekerülés költségét :)

2017. szept. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 xswerdy ***** válasza:
ha tudod, kitől vetted, próbálj meg kérni számlamásolatot. A 2013-as számláknak a cégnél még meg kell lenniük, bár örülni nem fognak.
2017. szept. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Az 5-ös válaszolónak nincs teljesen igaza, egy hiteles másolatot nagyjából 2 percbe telik kiállítani.

A neved alapján visszakeresnek a vevők között, a címed egyértelműsíti, további 1 perc kinyomtatni a számlát és ráírni, hogy az eredetivel mindenben megegyező, hiteles másolat.

2017. szept. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 xswerdy ***** válasza:
ha gép számlázás volt, akkor igen. Ha a 2013-as számlatömböt kell megkeresni, és ott a vevőt megkeresni, az már nehezebb. Talán tudja a kérdező a hónapot is, hogy mikor vette...
2017. szept. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Úgy vettem, hogy nem adtak róla számlát, így valamennyivel olcsóbb volt. Tehát nem tudom bizonyítani, hogy mennyibe került, de az interneten bárki megtalálhatja az eredeti árat.
2017. szept. 18. 20:10
 9/16 A kérdező kommentje:
Készpénzért vettem. Egyébként honnan tudja az adóhatóság, hogy én kivel milyen adásvételi szerződést kötök? Te tényleg?
2017. szept. 18. 20:13
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem tudja, csak aminek nyoma van. Vagy egyik, vagy másik

félnél. Vagy egy esetleges ellenőrzés folyamán megkérdezik,

hogy "ez a traktor mégis hogyan került ide? Kié? Adásvételi?" stb.

2017. szept. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!