Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bet365ről kivett adóköteles...

Kele212 kérdése:

Bet365ről kivett adóköteles pénzt berakom Tippmixproba, ott megjatszok egy fogadást mindkét kimenetelben kicsit bukok de az onnan kivett pénz akkor már nem adóköteles és ez így működhet NAV büntetés nélkül?

Figyelt kérdés

2017. szept. 22. 09:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Mivel nem adózott pénzzel játszottál, még nem mentesülsz a

büntetés alól. Ha megnézik, hogy honnan volt pénzed

tippmixezni, nem menekülsz a büntitől.

2017. szept. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Tőzsdei ügyletek + szerencsejáték, stb után az év végi adóbevallásban kell bevallani és adózni utána. Ha addigra elbukod az összes nyereményed, akkor nem kell adózni utána :-)


De hogy nehogy azt hidd, hülyülök, szemléltetem egy példával:

Mondjuk leadózott pénzből (munkabérből) játszol a Bet365-ön, kezdesz jan. 1-én 100 ezer ft-al. Nyersz, kiveszel 150 ezret. Tippmixpro-ba beteszed a 150 ezret, de elveszítesz 50 ezret, akkor az egyenleged a kezdő 100 ezer - így nem kell adózni, mert 0 szaldós vagy.

Ha 130 ezer marad év végére, akkor a 30 ezret, ami a kezdő 100 felett van, le kell adózni, 15 %-al.

2017. szept. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ahamm köszönöm értem akkor csak a profitot kell leadózni.

És egy másik opció, hogy igénylek netelleres kártyát és arról venném le a pénzt itthoni ATMből? Mert azt a kártyát Angliában bocsájtják ki és más ország adozásai nem vonatkoznak rá elvileg.

2017. szept. 22. 11:57
 4/9 anonim ***** válasza:
16%

Basszus, nem bírsz ki 15 % adót a nyereményből?

Komolyan, már tele van a hócipőm, hogy a MAGYAROKnak állandóan csak azon jár az eszük, hogy lehetne csalni, megkerülni dolgokat. Még külföldön is, ahol már nem is lenne szüksége rá...


ÖRÜLJ NEKI, ha nyersz és adózz vidáman!!


Bocs kérdező, de azért durrant el az agyam, mert épp most olvastam egy spanyolországi csoportban, hogy egy hazánkfia kint élve miként játssza ki a törvényeket, s járatja le a magyarokat odakint :-(

2017. szept. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha csak a 15%os szja-t kellene adózni nem lenne gondom de emellett még a 27%os eho-t(egészségügyi hozzájárulás) is kell fizetni, szóval a nyeremény felét durván eladózod, ezért próbálják megkerülni az adózást a magyarok.
2017. szept. 22. 13:21
 6/9 anonim ***** válasza:
34%
Bizony ,bizony,ezért kell a Tippmixen játszani.Az nem adóköteles. Adózni muszáj.Már a kérdés is rossz.
2017. szept. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%

"de emellett még a 27%os eho-t(egészségügyi hozzájárulás) is kell fizetni,"


Azt már nem kell fizetni: azt tudom, hogy eltörölték, csak nem tudom, pontosan mikortól... Ha jól emlékszem rá, akkor idén jan.1-től, tehát a következő, 2018-ban beadandó adóbevallásban már csak 15 %-ot kell fizetni, adózni.

2017. szept. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat, ha tényleg csak 15%ot kell adózni akkor tárgytalan a kérdésem annyit örömmel eladózok ha cserébe nem zaklat a NAV.
2017. szept. 25. 19:19
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom honnan szeditek hogy már csak 15%-ot kéne adózni. Mutassatok linket róla, mert én is mutatok linket és az alapján 16+27%-ot kell adózni.



[link]


Abban az esetben, ha a nyeremény juttatója nem minősül kifizetőnek, – például a nyeremény egy külföldi honlapon szervezett játékból származik, – akkor a jövedelemután a magánszemélynek kell befizetnie a 16 százalék személyi jövedelemadó-előleget és a 27 százalék egészségügyi hozzájárulást (a továbbiakban: eho) a szerzés negyedévét követő hónap 12-éig.

2017. szept. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!