Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit írjak a számlára az...

Mit írjak a számlára az Áfához? Áfa kulcsa? Alanyi adómentesként? Képet mellékeltem, fontos?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Alanyi adómentes, kis adózó vagyok. Már csak ezt szeretném tisztán látni.

Készpénzes számlánál a kérdéseim: Áthárított adó százalékértéke? 0% áthúzva ?

A készpénzesbe muszáj feltüntetnem a vevő adószámát, ha magánszemély?


Átutalásos/készpénzes:

Számla értéke Áfa nélkül??

Áfa kulcsa 0% áthúzva? és összegéhez mit írjak? Ott is húzzam át a nullát vagy csak simán húzzam ki?


Válaszokat előre is köszönöm.

Egy kezdő vállalkozó. Van könyvelőm, de a legelején még a hónap elején elmondta, de elfelejtettem vagy csak keverem.. és nincs pofám meg időm se megint megkérdezni, hátha tudja itt valaki. Nagy segítség lenne. Köszönöm szépen!



2017. szept. 24. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:

számla értéke áfa nélkül: 880 Ft

áfa összege: -

számla végösszege: 880 Ft


áfa kulcsához semmit sem kell írni, nem kell a nulla sem áthúzva, mivel nem 0 %, hanem nincs.


A vevő adószámát akkor kell feltüntetni, ha az áfatartalom 100 ezer Ft-ot meghaladja, ha jól emlékszem. Szóval neked ezzel nem kell foglalkoznod. Csak ha te vagy a vevő és áfás számlát kérsz valahol.

2017. szept. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm.

Akkor már csak erre keresem a választ:

Áthárított adó százalékértéke? Ide sem írjak semmit? Ez vegul is 0%?

2017. szept. 24. 22:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Alulra, ahol az áthúzott 0-át írtad, oda azt szoktam írni, hogy AAM (Alanyi AdóMentes) és ezzel hivatalosan is el van intézve a dolog :-) Még nagy bürokratikus intézetek is elfogadják így a számlát :-)
2017. szept. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Írd rá (ahogy az előttemszóló is jelezte): adómentes.

Magánszemélynek NINCS adószáma.

2017. szept. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. szept. 25. 18:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Annyi megjegyzésem lenne a négyeshez, hogy a magánszemélynek jellemzöen nincs adoszáma, de van amelyiknek van, ök az adoszámos magánszemélyek.
2017. okt. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!