Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATA-s EVként főállásból...

Cydor kérdése:

KATA-s EVként főállásból melléktevékenységbe megyek át, okt.3tól 40 órás munkaviszonyban dolgozom. Oktoberre jár már a fél-kata vagy csak novembertől?

Figyelt kérdés

Igen, az a szabály, hpgy a hónap bármely napján nem teljesül a feltétel akkor főállású katás, de mi alapján kell számolni a 36 órát?

az első hétre? tehát oktober 1-3 ig nem vagyok bejelentve az új főállásban ezért egész október 50e, novembertől 25e?

vagy átlagolják a hónapot? oktoberben 22 munkanaból 20at dolgozok le, 20x8=160 160/22*5=36,36 óra / hét

36 órás foglalkoztatás esetén

36óra/heti5nap=7.2óra/nap

22nap*7,2óra=158,4óra

tehát a havi óraszámom meghaladja.

a változásbejelentőt 17T101E kell beküldeni.



2017. szept. 30. 08:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem ennyire bonyolult... Mivel Októberben még nincs teljes hónapban főállásod, ezért még a teljes hónapot, azaz 50 ezret kell fizetned nov. 12-ig. Hiszen, ha 29.-én leszel vállalkozó, akkor is teljes hónapot kell fizetni.


A fenti információt biztosra veheted, ugyanis én tavaly dec.5-én lettem ugyanígy főállásból mellékbe, s teljes hónapot kellett fizetnem.

2017. szept. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha szeptember végén szünetelteted és október negyedikén újraindítod, akkor spóroltál huszonötezret, de nem tudom, megoldható-e még...
2017. szept. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2, minimum egy hónap a szünetelés...
2017. szept. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!