Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 4 órás E. V. esetén milyen...

4 órás E. V. esetén milyen adózást választhatok?

Figyelt kérdés
Zeneszolgáltatással és hangosítással foglalkoznék, ebből kifolyólag lenne olyan hónap, hogy nincs bevételem, eszközvásárlás egy darabig folyamatos lenne. Milyen adózási formát érdemes választani? A KATA-nál van valami kedvezőbb?

2017. márc. 10. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Van heti 36 órát meghaladó főfoglalkozásod? Mert ha nincs, akkor nem lehetsz 4 órás egyéni vállalkozó, csak főfoglalkozású, 8 órás. (ha válaszolsz, utána megírom, milyen adózások vannak)
2017. márc. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, van.
2017. márc. 10. 15:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor a KATA helyett választhatod a tételes költségelszámolást: ebben az esetben a bevételből leírhatod a kiadásaidat, viszont így minden hónapban kell bevallást beadni, amihez nem árt egy könyvelő.


Zeneszolgáltatásnál - ha pl. dj-ként működnél - akkor ne hagyd figyelmen kívül az Artisjus előírásokat (valami jogdíj féle van, de ezt nem ismerem pontosan, ennek járj utána)

2017. márc. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
1, semmiképpen nem lehet 4 órás ev, mert ilyen nem létezik...
2017. márc. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4-es, áruld már el, hol írtam olyant, hogy lehet 4 órás egyéni vállalkozó? Épp azt írtam, ha nincs főfoglalkozása, akkor csak 8 órás lehet. Na mindegy: látom, itt az a lényeg, hogy bele lehessen kötni valamibe.


Épp én győzködtem a minap egy vállalkozó ismerősömet, hogy értse már meg, nincs olyan, hogy 4 órás vállalkozó, csak mellékfoglalkozású.

2017. márc. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%

Van heti 36 órát meghaladó főfoglalkozásod? Mert ha nincs, akkor nem lehetsz 4 órás egyéni vállalkozó


Nem létezik se 4, se 8 órás ev.

2017. márc. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!