Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyire van szükségem a Tb....

Mennyire van szükségem a Tb. kiskönyvre? Tipikus vagyonvédelmi cégnél dolgozom. Pár havonta "új" cég. Felmondás, szerződés kötés, adópapírt, felmondást kapok, Tb kiskönyvet nem.

Figyelt kérdés
2017. okt. 5. 18:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

TB-kiskönyv kell. Ha nem adnak, jelezd, hogy elfeledkeztek róla.

Mivel sokan úgy "vélik", hogy már nem kell, valószínűleg ezért nem foglalkoznak vele. De ez téves feltevés, kell!


Egy másfajta igazolás kiadásának kötelezettségét vonták meg, de az nem a TB-kiskönyv volt.

2017. okt. 6. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Nem feledkeztek el róla.

Látom nehéz megérteni.

Vagyonvédelem!

Járulékfizetésekkel több éve gondok vannak. Be vagyunk jelentve, de pár havonta a cégek "Csődbe mennek, felszívódnak a könyvelőkkel együtt"

Könyvelőket nem ismerhetjük, cégvezetőket se! Nincs kitől kérni a kiskönyvet. Mert a felettesünk elmondása alapján egyik napról a másikra lelép a papíron foglalkoztató cég...

2017. okt. 6. 06:33
 13/19 anonim ***** válasza:

"Tipikus vagyonvédelmi cégnél dolgozom."

Nekem ez nem mond semmit, mivel én soha nem dolgoztam ilyen tipikus cégnél.


"Pár havonta "új" cég." sem mond semmit.


Akkor egyértelműen írd le máskor. De ettől függetlenül marad az, hogy kell.


"Felmondás, szerződés kötés, adópapírt, felmondást kapok..."

Akkor mi a gond, hogy szólj felmondáskor, kell a TB-kiskönyved is?

2017. okt. 7. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Utolsó, néha olvass híreket... A vagyonvédelmi cégek két-három havonta dobálják a dolgozókat egyik jogviszonyból a másikba. Egyik cég, másik cég... Jobb esetben lepapírozzák, rosszban nem. Leggyakrabban meg nem is szólnak a dolgozónak, hogy akkor papíron már itt se vagy, csak kijelentik, be meg elfelejtik...
2017. okt. 7. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 ede1219 ***** válasza:

"Könyvelőket nem ismerhetjük, cégvezetőket se! Nincs kitől kérni a kiskönyvet. Mert a felettesünk elmondása alapján egyik napról a másikra lelép a papíron foglalkoztató cég..."


Az ilyen nehéz felfogásúak miatt nézik le a vagyonőröket!

Megpróbálom lassan írni, hogy felfogd:

- a TB könyvnek mindig a munkáltatónál kell lennie;

- amikor csak papíron cserélődik a munkaadód, akkor marad ugyan abban a fiókban;

- majd ha megunod a jelenlegi főnöködet, és valóban elmész a cégtől, akkor kell megkapnod;

2017. okt. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Ja csak az a gond, h aki elment a cégtől s kérte a Tb. kiskönyvet. Megkapta, csak épp az aktuális cég pecsételte le. A sok előtte lévő pár hónapos pedig nem. Mikor szóvá tette, a területi vezető elmondása alapján leléptek, becsődültek stb.... Aki ebben a dologban nem tapasztalt érintett ne is nyillatkozzon!!
2017. okt. 7. 19:54
 17/19 A kérdező kommentje:
A könyvelőnk elérhetőségét titkolja a cég. Visszamenőleg nyomoz a nav. folyamatosan, eljárások ..... .....
2017. okt. 7. 19:56
 18/19 ede1219 ***** válasza:

" Aki ebben a dologban nem tapasztalt érintett ne is nyillatkozzon!!"


1. 12 évig voltam vagyonőr;

2. anyám 40 évig volt könyvelő;


Talán egy hangyap@csnyit érintett voltam!

2017. okt. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Mégse tudod elképzelni amit itt már több hozzászólásba leírok.

Amúgy mindegy

2017. okt. 8. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!