Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Esküvői fotós, ha szerződés...

Esküvői fotós, ha szerződés kötés nélkül fotózott, majd utána egy elég nagy összeget mondott, váratlanul. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Esküvőnkre elhívott fotós ismerős volt, a fényképezője tönkre ment, ezért mi adtuk neki egyet (igen, van egy viszonylag komolyabb otthon), mi fuvaroztuk, "etettük", haza vittük. Az esküvőt megelőzően többször is rákérdeztünk nála, hogy mennyiért vállalja az egészet. A kérdéseinkre mindig kitérő választ adott, így soha nem volt egyértelmű az összeg. Az esküvő után miután vissza adta a fényképezőt, a képekkel együtt, olyan összeget mondott, amitől tágra nyíltak a szemeim.

Viszont nincs semmiféle szerződésünk vele, nem adtunk előleget, vendégként volt kezelve, nem fotósként. A kérdés az lenne, hogy mit lehet tenni ilyenkor? Nem fizetni? Fizetni?



2016. aug. 1. 22:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

Megbeszéled vele, hogy ez sok, tekintettel arra, hogy még pótgépről sem gondoskodott, amatőr módon.


Mondj neki egy részedről elfogadható árat, állítsd kész tények elé, felsorolva a hibáit, hogy akár el is ...hette volna az esküvőtöket, de mivel nektek volt gépetek, bla bla bla ... szóval mennyit enged a feléből.

2016. aug. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%

Ne fizesd ki azt az osszeget. Mond neki ezt meg kell beszeljetek mert aznosszeg nem realis. Elmondod neki az erveidet aztan ha tetszik tetszik neki ha nem nem de nemet ugyse fog mondani mert akkor egy fillert se fog latni.

Egyebkent en nem hagytam volna ot addig beken meg egy normalis arat nem mond elore.

2016. aug. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 tetro ***** válasza:
57%
Kérd vissza a gépet. Vedd ki a kártyát, fejtsd vissza az adatokat róla. Ha megvan, akkor küld el a búsba. Ilyen ismerősökre nincs szükség.
2016. aug. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
A képek megvannak a memóriakártyán, nem törölte le őket, már el is mentettem 3 helyre őket
2016. aug. 1. 22:25
 5/22 tetro ***** válasza:
29%

22.25

akkor nincs miről beszélni. nyilvánvalóan át akart verni. én többször fotóztam esküvőkön ismerősöknél. nem vagyok profi esküvő fotós, de igazából mind tudásban, mind felszerelésben csak nevetni szoktam a legtöbb hazai profin... soha egy vasat nem kértem el erre senkitől. de ha még a felszerelést sem ő hozzá... egy átlag fotós munkánál úgy áll össze az ár hogy kb az 1/3-t eleve a felszerelésre számítjuk fel...

szóval szerintem ez egy szándékos hintába ültetés.

mennyit kért?

2016. aug. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Amikor korábban beszélünk vele, azt mondta, hogy bőven 100.000 alatt lesz. Erre most azt mondta, hogy 130 lesz. Tavaly a nővéremnek másik fotós 60-70ért elvállalta, és az saját profibb géppel volt.
2016. aug. 1. 22:32
 7/22 tetro ***** válasza:
64%
130 nonszensz egy félamatőrnek, úgy hogy felszerelést sem ő visz.
2016. aug. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nem amatőr, mert van végzettsége is hozzá, meg x éve másodállásban csinálja is. De igazából nem tudom, hogy mennyire profi
2016. aug. 1. 22:37
 9/22 anonim ***** válasza:
82%

Elég érdekes a felfogása.. titeket semmivel nem lehetett volna kárpótolni az ő tönkrement gépe és esetleg pótolhatatlan képek miatt.. mégis mit szeretne?

Adj neki, amennyit gondolsz, ha nem tetszik, pereljen be.

Örüljön, ha ezek után fizetsz..

Egyébként sírigtartó boldogságot nektek! :)

2016. aug. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszönjük!

A fotós gépe nem aznap ment tönkre, tudtuk már kb 1 hónappal előtte, szóval nem ilyen "utolsó pillanatban szólt" dolog volt.

2016. aug. 2. 00:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!