Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A nav-nál nem jelentettem a...

A nav-nál nem jelentettem a változást 15napon belül. Számithatok valamilyen büntetesre?

Figyelt kérdés
Munkaviszony megszünése.

#büntetés #NAV #munkviszony
2017. okt. 9. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Ha munkáltató vagy, 8 napod van rá.

Magánszemélyként mit akarsz jelenteni?

2017. okt. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Megszünt a munkaviszonyom.

Ezt jelentenem kellet volna 15 napon belül,csak senki nem szolt.


És tb-járulkot fizetnék,hogy ellássanak ha kell.

2017. okt. 9. 18:38
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Dehogy kell jelentened.

A munkaviszony megszűnését a munkáltató jelenti be.

Neked alapesetben még 45 napig áll fenn az eü szolgáltatásra való jogosultságod, ezt követően kell bejelentkezned járulékfizetésre.

2017. okt. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De a 45nap is lejàrt...màr egy ideje.
2017. okt. 9. 19:00
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem fognak megbüntetni, max valami kevéssel (mondjuk nem mindegy, milyen régen járt le a 45 nap...). Beballagsz a NAV-hoz, megmondod, hogy szeretnél bejelentkezni eü járulék fizetésére, meg hogy mikortól? megkérdezik, utalni akarod e vagy csekket kérsz, aláírod a papírt és annyi.
2017. okt. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Ilyenért még nem osztottak büntetést, pedig lehetőségük lenne rá.


A munkaviszony megszűnését a munkáltató köteles jelenteni, nem Te.

Te maximum bejelentkezhetsz az eü. szolgáltatási járulék fizetésére, ami alapból kötelező (a bejelentkezés), miután lejárt a "passzív" jogod.

Ha már a 45 nap is lejárt, akkor onnantól 15 napon belül kötelező a bejelentkezés.

Nem kell parázni, ha az is lejárt, nem esznek embert, és én még nem láttam olyat, akit ezért büntettek volna meg. Valószínűleg pontosan azért, mert tudják, az emberek nincsenek igazán tisztában a jogszabályokkal.

Mari néni a pusztában mégis hol olvasná a Magyar Közlönyt, hogy éppen milyen befizetési, bejelentési, stb. kötelezettséget írt elő neki szeretett államunk. :)


Egy vállalkozó, egy gazdasági szervezet na az már más...

2017. okt. 10. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ment a green,nem kaptam büntit.
2017. okt. 10. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!