Könyvelés tétel?

Figyelt kérdés
Vizsgára ki kell dolgoznom és meg kell tanulnom egy könyvelési tételt, de nekem ez a könyvelés nagyon nem megy... Próbáltam kidolgozni, de a könyvekben nekem nagyon bonyolultan van leírva. Az alapvető értékelési ismeretekről (bekerülési érték, értékkorrekciók), a terv szerinti écs-ről és a devizás tételek értékesítéséről kellene írni. VAlaki nekem ezt le tudná írni hétköznapi nyelven? Nagyon nagyon megköszönném!! Hatalmas nagy segítség lenne,de tényleg! :)
2017. okt. 12. 13:40
 1/1 anonim ***** válasza:

mindent meg találsz a törvénybe?

Mit tanulsz?

Terv szerinti écs: Benne van a nevébe: értékcsökkenés. Tehát az értéke évről évre kevesebbet ér. Pl a vállalkozó vesz egy autót egy autószalonból. Ennek az értéke 20 M . De 3 év mulva már nem tudná ennyiért eladni. Igaz? MErt kevesebbet ér. Így az értéket csökkenteni kell. Pl tárgyi eszközöknél, azok ugye azok amiket fizikálisan meg tudsz fogni


Bekerülési érték pl: van egy boltod eladással foglalkozik. Honnan szerzi be a termékeket? Hát külföldről vagy nagykerből és megveszi olcsón eladja drágán. Pl vesz egy csokit 50 ft ért eladja 70 ft-ért. Így a bekerülési érté: 50 ft. annyiért került be a vállalkozás életébe Mindenképp a törvény az irányadó

2017. okt. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!