Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Első komoly munkahely, felvéte...

Első komoly munkahely, felvételhez szükséges iratok beszerzése?

Figyelt kérdés

Tudom elég bagatell de sajnos nem tudtam/tudom kitől megkérdezni. Ez lenne az első igazi állásom. (Eddig csak idénymunka ill. Bedolgozások voltak).

A munkáltató ezeket a papírokat kérte hogy jövőhéten vigyem be:

- Igazolás levont SZJA előlegről

- Igazolás TB ellátásokról

- Ill. Az egyik OEP-es kiskönyvem a költözés alatt elveszett és bekérnek minden munkakönyvet ilyenkor mi a teendő?

Előre is köszönöm a segítséget!


2017. nov. 15. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem normálisak. Ne dolgozz ott!
2017. nov. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tudják, hogy ez az első munkahelyed?
2017. nov. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első munkahelyes ilyeneket nem tud produkálni.


Igazolás levont SZJA előlegről nem tudom, hogy minek kell nekik, amióta 1 sávos az adórendszer.

Igazolás tb. ellátásokról szintén nem tudom, hogy mire kell.

OEP kiskönyv, ha első munkahelyes vagy, vagy ha volt ugyan, de nincs meg, ők állítanak ki egy újat, amelybe csak a saját adataikat vezetik bele.


Munkakönyv? Még 1992. évben jogszabályilag megszüntették a használatát, azóta nem létezik.


Jelezd, hogy első munkahelyes vagy, Neked ilyesmi nem áll rendelkezésedre.


Csak sajnálni tudom a munkaügyes (divatos szóval a HR-es) libát. :)

2017. nov. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igazolás levont SZJA előlegről nem tudom, hogy minek kell nekik, amióta 1 sávos az adórendszer.

MErt ha ők vállalják a munkáltatói adómegállapítást, akkor kell. (nyilván még nem olvasták a még ki sem jött jogszabályt arról, hogy a 16-os évről már nem adható be M29)


Igazolás tb. ellátásokról szintén nem tudom, hogy mire kell.

MErt ha kifizetőhely volt, most az, akkor kell az ellátások igényléséhez, megállapításához.


Tb-kiskönyvről nyilatkozni kell, ha nem ad le, mert az OEP bekéri ellátás igénylésekor a két éven belüli jogviszonyok miatt.


Nyilván a kérdező meg se mondta, hogy ez az első helye.

2017. nov. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ez egy iskolái titkár asszisztensi munkakör lenne.

Természetesen jeleztem hogy még csak bedolgozását végeztem egy szociális egyesületnél(egyszerűsített foglalkoztatásban alkalmaztak heti 2x). Ezt feltüntettem az önéletrajzon is.

OEP könyvem meg két elvégzett tanfolyam miatt van/volt ahol keresetpótló juttatást kaptam(nem ugyan azon évben voltak). Ezt vezették bele.... ebből vesztettem el az egyiket.

Egyébként a bekért listához kell még erkölcsi bizonyítvány, munkaügyi központ által kiállított igazolás, gyerek után járó pótszabadság igénylő nyilatkozat...De ezeket tudom honnan szerezzem be legalább. Holnap bemegyek a munkaügyi központba aztán megérdeklődöm mit merre.

2017. nov. 15. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!