Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan és mennyit kell YouTube...

Hogyan és mennyit kell YouTube bevétel után adózni?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, és még nem volt semmilyen munkám, szóval nem vagyok bejelentve mint dolgozó, bár úgy tudom adóigazolványom már van.


Van YouTube csatornám, regisztráltam az AdSense programba (ami ugye a népszerűbb videók alatt hirdetéseket jelenít meg és én ezért pénzt kaphatok ha elegen nézik) és most jött meg az első fizetésem, kb. 45 ezer Ft, két hónap termése, tehát szeptember vége óta kerestem ennyit. Ez az első keresetem. Ezt hogyan kell leadózni? Hogyan és hol kell bejelentkeznem, és mit kell tenni úgy összességében, és mennyi időm van minderre? Kb. mennyi részét fogják levonni? Sürgős kérdés lenne, mert a pénz már megjött a számlára, és nem szeretném ha valami késedelem lenne belőle vagy azt hinnék hogy el akarom csalni (még szerencse hogy utánaolvastam, mert a YouTubeon nem is írták hogy ezt magamnak kell leadózni, azt hittem már leadózott bevételt kapok meg). Köszönöm a segítséget előre is!



2017. nov. 22. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
19%

Ha a penz mar a szamladon van, akkor mar el vagy kesve. A szamlat akkor kell legkesobb kiallitani amelyik nap a beveteled "kezhez" kapod. De inkabb elotte szokas kiallitani.

A Te esetedben gyakorlatilag a legkedvezobb megoldas az, ha egyeni vallalkozova valsz es KATA-s adozast valasztasz. De ennek a koltsegei (havi 50.000Ft + felevente 25.000 iparuzesi ado) is elviszik a teljes beveteled, illetve minuszban leszel. Ugyhogy nem biztatlak adoelkerulesre, mert az tilos, de szerintem 2 havonta 45ezer forintert nem fognak bilincsben elvinni sehova.

2017. nov. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%

Egyes azt se tudja miről beszél.


Valóban a KATA a legjobb megoldás számodra, viszont iskola mellett 25 ezer forint havonta + évi 5 ezer + évi 2%-a a bevételnek.


Ez viszont elvinné az összes bevételed, és 0-án jönnél ki. Kérd ki paypalra, ahol nem lekövethető.

2017. dec. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
82%
Szerintem nem a Kata a legjobb megoldás mert drága. Én magánszemélyként váltottam ki adószámot és negyed évente 16% SZJA-t fizetek tételes elszamolasba (tehát a negyed éves bevétel és kiadás közötti különbözet 16%-át). De választhatsz 10%os SZJA fizetést is, ilyenkor nem költségelhetsz (tehát a negyed éves összes bevételed 10%at fizeted). Az egyetlen kritérium hogy ne üzletszerűen és ne rendszeresen uzd, de Navos legyen a talpán aki ezt pontosabban meghatározza! Hátránya hogy se könyvelők, se adótanácsadók nem szeretik, ezért sok tanácsot nem is tudnak adni, nekem is a Katát erőltetik folyton :) Remelem tudtam segíteni!
2017. dec. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
32%

#3 te adócsalást követsz el, és ezt ajánlod másoknak.. szép.


Youtube bevétel visszakövethető, meg van google-nek az összes statisztika arról, hogy hány nézettséget és pénzt kaptál, percre pontosan. Szóval sok sikert amikor majd bizonyítanod kell, hogy nem volt rendszeres..

2017. dec. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Hát ez jó xd Megnevettettél! Ez a baj gyakori kérdésekkel, hogy boldog boldogtalan beleszólhat egy témába, és következmény nélkül félrevezet másokat.


[link]


[link]


Ez csak néhány cikk, de biztos butasagot írnak! Azért jó olvasgatast kívánok ;)

2017. dec. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!