Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi lenne a legcélszerűbb adózás?

Mi lenne a legcélszerűbb adózás?

Figyelt kérdés

Interneten keresztül dolgozom, és az ebből befolyt összeget szeretném leadózni.

A havi bevételem 700-1500$ között van(nézettség függő)

A pénz egy amerikai cégtől(Maker Studis inc.) érkezik aki ráutalja paypalra USD pénznemben majd én onnan az OPT-s számlámra.

Mi lenne a legjobb adózási forma?

A KATA-ról valami olyasmit olvastam,hogy ha egy cég egy év alatt több mint 1 millió forintot utal akkor "A NAV vélelmezi azt, hogy a felek között nem megbízásos jogviszony, vagy vállalkozási szerződés, hanem munkaviszony jött létre. Ebben az esetben az adózónak kell bizonyítani azt, hogy a jogviszony nem munkaviszony. Itt a számla befogadója az, aki sérülhet."

Na ez pontosan mit jelent? Mert ügye nekem egy cég küldi a pénzt.

KATA-n kívül mi az ami még megéri és nem viszi el a pénz felét?



2016. jan. 20. 14:19
 1/1 anonim ***** válasza:

"Na ez pontosan mit jelent? Mert ügye nekem egy cég küldi a pénzt. "


Ha utanaolvastal, akkor megtalaltad azt a kb 4-5 pontot, amely ha teljesul, nem lesz gond. Ha rendszeres a bevetel, a KATA a legjobb megoldas.

2016. jan. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!