Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kaptam egy levelet az Apehtól:...

Kaptam egy levelet az Apehtól: Értesítés helyszíni eljárásról. Kinél volt már ilyen?

Figyelt kérdés

Van kb 300.000 ft tartozásom az Apehnál, amit egyéni vállalkozóként sikerült összegyűjtenem a járulékok nemfizetése miatt. Az lenne a kérdésem hogy amikor kijönnek mit fognak kérdezni, hogy zajlik egy ilyen "látogatás"?

A nevemen nincs semmi, szülőkkel élek, se autóm, se házam, még a számítógép is apukám nevén van. Tudnak így vmit tenni?

Előre is köszönöm!


2010. jún. 1. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Én megelőzném a látogatást. Bemennék a levéllel együtt és valami részletfizetést kérnék. Ismerősöm járt így, meg kellett fizetni, de adtak részletet rá. Én ezt tenném.
2010. jún. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kértem részletfizetést kaptam rá választ h akkor 2200 ft lesz, de a könyvelőm azt mondta h felesleges kifizetni mert nem valószínű h adnak részletfizetést. :S
2010. jún. 1. 17:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Mivel az 50,000 forintot meghaladja, és nincs ilyen értékű tárgy a tulajdonodban, amit elvihetnek, és részletekben sem fizetsz, megadják a lehetőséget,kifizesd egyben, vagy a börtönben letöltöd az összeget. Nem tudom hány forint/nap.
2010. jún. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, te nem tudom honnan szedtél össze ennyi zagyvaságot, de kicsit le vagy maradva...adósok börtöne már egy ideje nem létezik!!!


Könyörgöm csak olyan írjon aki tényleg tud választ adni a kérdésemre és nem csak amit ő úgy gondol!!! Köszönöm!

2010. jún. 1. 21:10
 5/9 anonim ***** válasza:

Miért? Szerinted akkor majd nevetnek egyet, hogy jól van, akkor el van felejtve? Tőlem két házra a fickót 2 hete engedték ki. :D A rokonai meg azt híresztelték, hogy medvevadászaton volt eddig.

Most komolyan ép ésszel gondolj bele, ha egyszer nem tudnak lefoglalni semmit, kifizetni sem tudod. Akkor mégis mit csinálnának?!

2010. jún. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Inkasszálják a bankszámlámat ahogy érkezik rá pénz levonják a 33-50 %-át...A szomszédod tutira nem ilyenért ült...
2010. jún. 1. 21:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Adósok börtöne az természetesen nincs, viszont ha az APEHnek tartozol, akkor elképzelhető, hogy belefutsz az adócsalás valamelyik tényállásába. Milyen járulékokat nem fizettél, alkalmazottad után járót? Ugyanis a Btk. szerint:


310/A. § (1) Az a munkáltató, aki

a) munkaszerződés nélkül,

b) színlelt szerződéssel

alkalmazott munkavállalója részére járó személyi jellegű juttatáshoz kapcsolódó, a kifizetőt terhelő, az államháztartás valamely alrendszerébe kötelezően előírt közteher-fizetési kötelezettség teljesítését elmulasztja, és ezzel az adóbevételt csökkenti, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény folytán az adóbevétel nagyobb mértékben csökken.

(3) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény folytán az adóbevétel jelentős mértékben csökken.

(4) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény folytán az adóbevétel különösen nagy, vagy ezt meghaladó mértékben csökken.

(5) Az (1)-(4) bekezdés szerint büntetendő, aki a megállapított adó meg nem fizetése céljából téveszti meg a hatóságot, ha ezzel az adó behajtását jelentősen késlelteti vagy megakadályozza.

(6) Az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekmény elkövetője nem büntethető, ha a vádirat benyújtásáig az adótartozását kiegyenlíti.

(7) E § alkalmazásában az adóbevétel csökkenésének meghatározásakor az elvont adók összegét egybe kell számítani.

2010. jún. 2. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősömet ugyanígy elítélték mivel közel 20 millióval tartozott az Apehnek, nem tudták lefoglalni és kapott 2 év felfüggesztettet és 1 év letöltendő börtönbűntetést.Szóval nem jó velük játszani. Ő sem hitte volna ezt soha, hogy van ilyen.
2010. jún. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azért 300.000 Ft nem 20 millió bocsika. Amúgy is 10 milla fölött egészen más a helyzet mint alatta úgyh ne keverjük össze a dolgokat. Alkalmazottam nem volt, biztosítónál dolgoztam üzletkötőként csak nem jött be.

Mégegyszer mondom olyan írjon aki tud is valamit ezekről, nem csak találgat! Köszönöm!

Amúgy minden választ köszi!

2010. jún. 2. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!