Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevalláshoz ki ért?

Adóbevalláshoz ki ért?

Figyelt kérdés
Az idei évtől a NAV elkészítette az adóbevallást a magánszemélyeknek?! Erről küldtek is egy levelet, hogy elkészítik. Nekem sem ügyfélkapum, se semmi ilyennel nem rendelkezem. Viszont nem kaptam még semmilyen levelet/infót. Küldenek valamit? Ha igen, akkor mikor? Kell lépnem valamit? Alkalmazottként dolgozom...
2017. dec. 4. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Alkalmazottként (magánszemély) az adóbevallás határideje minden évben május 20. Ha jól emlékszem rá, jan. 31-ig kellett nyilatkozni, hogy kéred vagy nem kéred, hogy az adóhivatal csinálja meg.
2017. dec. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

Kellett volna, hogy csináltass ügyfélkaput, mivel ott kellett leellenőrizni, hogy jó-e a bevallás tervezet és jóváhagyni. Aki ezt nem csinálta meg, annak automatikusan elfogadták a tervezetet. Ami nem gond, ha jó volt a tervezet. De ha nem, akkor úgyis keresni fog a NAV, hogy sz_arul vallottad be az adót és perkálj büntit.

A helyedben én csináltatnék ügyfélkaput, mert jövőre is így lesz.

2017. dec. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


A levélben azt írták, hogy ha nem reagálok, akkor automatikusan elfogadom, amit ők csinálnak nekem.

2017. dec. 4. 20:19
 4/4 anonim ***** válasza:
80%

Reagáltál? Nem. Akkor az lett a végleges adóbevallásod, amit a NAV elkészített Neked még akkor is, ha nem tudod, mi áll benne.


Ismerősöm döbbent meg, hogy 243 ezer forintért végrehajtást indítottak ellene. SZJA adónemen volt ez a tartozás. Azt sem tudta, hogy miről van szó. A NAV készítette a bevallását, és mivel semmivel nem foglalkozott az ismerősöm, azt sem tudta, hogy mi áll a bevallásában. Meg se nézte. Hát abban lett fizetési kötelezettsége. Most rohangál, mint pók a falon...

2017. dec. 5. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!