Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Passzív félév pénzügyi követke...

Passzív félév pénzügyi következményei?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén kezdtem az egyetemet és azt szeretném tudni, hogy ha passzív félévre megyek, akkor mennyiben marad meg a jogviszonyom? A szüleim szerint ugyanis, ha passzív félévre megyek, akkor kevesebb lesz a családi pótlék, és az adózás is máshogy alakulna, viszont szerintem annyira ők sem tudják, hogy is működik ez. Azzal tisztában vagyok, hogy arra a félévre nem kapok matricát a diákomra, de például olyat is mondtak, hogy elvehetik a MÁV-os kártyámat, amivel ingyen utazok.

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. dec. 11. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:

A családi pótlék lehet kevesebb, ha nem te vagy az egyetlen eltartott, viszont más eltartottak után jár családi. Ugyanis felsőoktatásban tanuló után nem jár családi, viszont az eltartottakba beszámít, így aki után jár, az magasabb összeget fog kapni. Passzív félév alatt ez nem érvényes.


Matricát valóban nem kapsz, így minden diákkedvezménytől elesel. Viszont egészségügyi ellátásra jogosult maradsz, így nem kell külön járulékot fizetni.


MÁV-os kártya alatt gondolom a hozzátartozóknak járó ingyenes utazási igazolványt érted. Amennyire tudom, ez is csak aktív hallgatóknak jár, de erről inkább a MÁV tud felvilágosítást adni.

2017. dec. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Illetve igen, amit írsz még, az az adózás. Létezik a családi adókedvezmény, arra is ugyanaz érvényes, mint a családi pótlékra, így csökkenni fog az összeg a többi eltartott után.
2017. dec. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Hasznos információk!
2017. dec. 14. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!