Debi1983 kérdése:

Mikor kell adózni?

Figyelt kérdés
Egy ingatlan került eladásra az év elején, részletre,és tulajdon jog fenntartással az utolsó részlet kifizetéséig. Ez néhány évig el fog tartani. Adózni mikor kell. Évente a kifizetett összeg után,vagy tulajdonjog szerzés után?
2017. dec. 27. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Te vetted vagy te adtad el? Értelmesebben könyörgöm!!!! Miért kell rébuszokban beszélni!?
2017. dec. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elnézést! Én adtam el.
2017. dec. 27. 10:55
 3/8 anonim ***** válasza:
1, a vevő nem adózik...
2017. dec. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Adózni nem adózik, de vagyonszerzési illetéket kell fizetnie, a gyakori népéből meg bőven kinézem, hogy nekik is adózás, elvégre 2017-ben még csomóan azt állítják, hogy a pénz a bankkártyájukon van, innentől én már akármit kinézek az emberekből.
2017. dec. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kérdés jó, hogy őszinte legyek nem tudom rá a választ.

Egyébként kell adózni? Többért adod el, mint amennyiért vetted? Mikor volt a szerzés?

2017. dec. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A teljes vételár az értékesítéskor tekintendő bevételnek az szja-tv értelmében. Akkor keletkezik az adókötelezettség, nem pedig a részletek megfizetésekor.
2017. dec. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A fele eltűnt :)

Az értékesítés időpontja pedig az lesz, amikor az adásvételit benyújtjátok a földhivatalhoz.

2017. dec. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Így van.

Értékesítés időpontja az lesz, amikor az adásvételi szerződést a földhivatalhoz benyújtjátok.

Ha keletkezik az értékesítésből adóköteles jövedelmed, akkor a rá eső SZJA-t meg kell fizetni függetlenül attól, hogy részletekben adod el, vagy sem, és hogy hány évet ölel ez fel.

Bevételed a szerződésben megjelölt teljes vételár lesz, amelyből az adóköteles jövedelmet kell kiszámolni.


Fontos befolyásoló tényező, hogy melyik évben került a tulajdonodba az ingatlan, mert lehet, hogy már "adómentessé" vált SZJA szempontjából az értékesítése.

2017. dec. 28. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!