Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bitcoin után magánszemélyként...

Bitcoin után magánszemélyként hogyan kell adózni? Mivel igazolom, hogy mennyiért vettem?

Figyelt kérdés
2017. nov. 30. 20:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Magánszemélyként?


Magánszemélyként adózól a megvett számítógép után? Esetleg a tv után? Nem hiszem.


Akkor érdekes a téma ha vállalkozásról van szó, akkor van csak vele dolgod.

2017. dec. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ha eladom a megvett tv-t számítógépet akkor évi 800 000 Ft felett adózni kell (kellene) utána. Oké, hogy nem "szoktak", de attól még kell.

Bitcoin esetében viszont ugyanúgy kell, magánszemélyként is, ráadásul nincs is ilyen határ.

2017. dec. 1. 09:31
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha van egy kis eszed akkor bitcoin ATM-en kiveszed a pénzt, teljesen anonim módon és nem adózol utána.
2017. dec. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

és meddig lesz az a hely ilyen?

mert furcsállom a helyzetet, hogy itt leírják, van egy hely ahol adómentes a jövedelem...

2017. dec. 4. 12:20
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem adómentes, de ha nem akarod hogy megbasszanak 15% SZJA és 27% EHO (összesen 42%)-os adóval, akkor atm-en veszed ki készpénzben, ahol lekövethetetlen.


De ha te oda akarod adni Mészáros Lőrincnek a 42%-át a "nyereségnek" akkor hajrá.

2017. dec. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

csak furcsállom hogy ezt hagyják.

nehogy aztán pár évvel később kiderüljön, hogy tudják, s jól megbüntetnek...

2017. dec. 4. 14:05
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem hagyják, egyszerűen nem tudják lekövetni, mert anonim. Ez a legfőbb előnye a bitcoinnak, de ha már ezt se tudod akkor inkább vedd ki, adózd le a felét és sose vegyél bitcoint újra.
2017. dec. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
értem adózok akkor ne keressem szarrá magamat:))
2017. dec. 5. 01:03
 9/12 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy nem ATM-szinten mozogsz, hanem tényleg komoly pénzt keresel rajta, és megvennéd már a rózsadombi villát és SL-Mercit legálisan, a többit meg befektetnéd hagyományos eszközökbe.


Tökmindegy, hogy anonim a bitcoin, a NAV-nak nem fog tetszeni, ha nem tudod igazolni a jövedelmedet. Úgyhogy tarts meg minden bitcoin eladási és vételi bizonylatot, és adózz a kettő különbsége után. Lehetőleg ne a kereskedőnél tartsd a bitcoinjaidat, hanem saját tárcában, legyenek meg a kulcsaid is hozzájuk, hogy dokumentálni tudd a bitcoinjaid "életét" és igazolni tudd, hogy tiszta eredetűek, vetted/bányásztad őket és nem kaptad (pl. drogdílerkedésből).


Ma még aligha van NAV-ellenőr, aki a blockchain-ben vissza tudná nézni a bitcoinjaid útját, de lehet, hogy hamarosan ilyenek is lesznek. Minimális plusz macerát jelent mindent felírni/megtartani, de megkönnyíti a dolgodat, ha mégis el kell számolnod.

2017. dec. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ha localbitcoinon veszem banki utalással akkor visszakövethető. Tudom ne ugy vegyem, na de én nem adócsalásban gondolkozom.

Engem nem az érdekel, hogy hogy lehet adót csalni, hanem az, hogy kell adózni.


Ki is írjam hogy legálisan? Szerintem felesleges mert érdemi választ csak attól fogok kapni, akinek ez alap.

2017. dec. 7. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!