GearBest rendelés?

Figyelt kérdés

Üdv!

GearBest-nél ellett törölve a 2kg alatti csomagok EU Express szállítási módja, én pedig szeretnék rendelni egy órát.

Ha "Unregistered Air Mail" szállítási módot választom, akkor ugye nincs követési számom, ámbár ezáltal ingyenes a szállítás, így jönnék ki 23$-ra, és ha minden igaz, akkor 22Euro fölött kell csak áfa, vámot fizetnem?

Vagy ilyen esetben az áfát semmilyen módon nem úszom meg kínai raktárról?

Olvastam 1 magyar blogon, hogy az EU Registered móddal sem lesz vámmentes a csomagom, ezzel miújság?


2018. jan. 4. 20:00
 1/6 sanyinak ***** válasza:

A "csak Áfa" jóval magasabb mint a vám lenne.

De 23 USD kevesebb mint 22 EUR. Mi a baj?

Ellenőrizd az árfolyamokat!

2018. jan. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyok vele.

Tehát akkor ilyen esetben kell-e áfát fizetnem, ha?:

-kínai raktár

-22Euro alatti rendelés

2018. jan. 4. 20:29
 3/6 sanyinak ***** válasza:

Ebben az esetben vámkezelés nélkül kell, hogy megkapjad vb a csomagot.

Egyébként, ha felette van és a postán kell vámkezeltetni, akkor még a vámkezelés díját is rendesen felszámolája a posta. Lassú, de drága.


Bár nekem meg a Gearbest-tol még nem jött meg a november végén feladott csomag.

2018. jan. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt már hogy átléptem a határt pár euróval, kértek be adatokat róla, de végül nem kellett fizetnem semmit, csak kihozta a postás. Ha éppen csak átléped, akkor nem fognak foglalkozni vele.

OFF:

Nekem hamar megjött az SD kártyám tőlük, csak kár, hogy a lassabbat küldték ki, nem azt, amit rendeltem. Miután írtam nekik, hogy most mi legyen, fotókkal csatolva és rámutatva a problémára, közölték, hogy ők jót küldtek... no comment. Biztos nem rendelek tőlük többet.

2018. jan. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
€21.64 összegre még nem kell ÁFA-t fizetnem szerintetek? Hogy megy a kerekítés ilyen téren?
2018. jan. 4. 23:39
 6/6 A kérdező kommentje:
Van ahol azt olvastam, csak 22,1-től kell.
2018. jan. 4. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!