Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Honnan tudom beszerezni a már...

Honnan tudom beszerezni a már megszünt munkaviszonyom után a tb. kiskönyvet, felmondás papírt?

Figyelt kérdés

2016. 03. 01. el kezdődött az első munkaviszony, azóta volt három. Egy könyvelő volt végig, de én nem ismerhettem, ismerhetem, mert a felettesem tartotta a kapcsolatot.

Gyakorlatilag ugyanott dolgozom, de az előző három cég nem adta ki az említett papirokat. Arra hivatkoztak, hogy majd a munkaviszonyom gyakorlati megszünésekor egyben odaadják.

Most szükségem lenne rá, mert nem fizattek járulékokat és ezekkel is tudnám igazolni, hogy dolgoztam, azt mondja a felettes, hogy azok a cégek már rég megszüntek ne is keressem őket.

Viszont a könyvelő azóta is ugyanaz, de én nem tudhatom, h ki. Szerződésem M30asom van, de a nyugdíjbiztosítós adategyeztetéshez kellene még tb.kiskönyv, felmondás papír.


2018. jan. 5. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt elég húzós lesz bizonyítani... Fizetést hogy adták? Bankszámlára vagy kézbe?
2018. jan. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bankszámlára, de nem a foglalkoztató utalt hanem egy sokadik név.
2018. jan. 5. 18:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerződés?
2018. jan. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Van, de az kevés.
2018. jan. 5. 19:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Pont ezért nem kaptál semmir, mert nincs, átvertek
2018. jan. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%

Cégnév, székhelye, adószáma minimum, de bármi más, amitől beazonosítható. Lehet, hogy tudok segíteni. Írj privátban!


"Most szükségem lenne rá, mert nem fizattek járulékokat és ezekkel is tudnám igazolni..."


A járulék nem fizetésének ehhez semmi köze. Ha fizetett járulékot, ha nem, Téged abból hátrány nem érhet. Az a valószínűbb inkább, hogy be sem voltál jelentve, vagy ha igen, a havi bevallásokat nem nyújtották be. Ugyanis ott jelenik meg az a szolgálati idő, valamint bér, ami aztán a nyugdíjhoz szükséges.


Amíg nem volt havi munkáltatói bevallás, addig minden cég évente egyszer köteles volt adatot szolgáltatni a nyugdíjbiztosító igazgatóságnak a dolgozók - nyugdíjalapba számító - béréről, és szolgálati idejéről. Amióta havi bevallás van, ez megszűnt, a NAV rendszerből kapják az adatokat.


Egyébként a ki nem adott igazolások miatt panaszt is tehetsz a munkaügyi felügyelőségen. Ez a szervezet az illetékes hatóság munkaügyi gond esetén. Kormányhivatalokban találod.


Én első körben a régi/jelenlegi felettesemmel egyeztetnék, és jelezném, hogy ha záros határidőn belül nem adják ki az előző jogviszonyokról a munkáltatói igazolásokat, panaszt teszel a felettes hatóságnál.

Csak hogy tudd: A megszűnt cégek iratait valakinek őriznie kell. Ha nem lett kijelölve szervezet az őrzésre, akkor levéltárban kell elhelyezni őket. A munkaügyi, bér iratokat 50 évig kell megőrizni! Tehát olyan nem lehet, hogy nincs...

2018. jan. 6. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tb könyvnek a mistani munkahelyednél kellene lennie,
2018. jan. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!