Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lakásvásárlás, NAV vizsgálat?

Lakásvásárlás, NAV vizsgálat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megvettem életem első lakását. 1 éve dolgozom, ez annyira volt elég, hogy a vételár 1/4 részét, én fizettem, a többit édesanyám adta, aki kb. 15 éve erre spórolt nekem. Faterom külföldön dolgozik immár 20 éve, és ő küldött pénzt haza havi rendszerességgel, amiből tudtunk spórolni. Lényegében az így spórolt összeget utalta át nekem édesanyám 1 hónappal ezelőtt. Kérdésem, az, hogy a NAV nem-e fogja ezt vizsgálni, hogy hogyan sikerült most hirtelen lakást vennem 1 év munkaviszony után, hitel nélkül. Kívülről furcsának tünhet, de remélem annak is utána tudnak járni akár 10 évre visszamenőleg, hogy hogyan érkezett hozzám múlt hónapban egy komolyabb összeg.

Ha valaki benne van ezekben a dolgokban, kérem írja le, amit tud az ilyen tipusú vizsgálatokról (mi alapján kezdeményezhetik, hány évre visszamenőleg, mi a bevett gyakorlata, stb.) , Köszönöm!



2018. jan. 7. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű.
2018. jan. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyenesági rokonok között az ajándékozás illetékmentes és sem adóbevalláshoz, sem bejelentéshez nem kötött. Úgyhogy nyugodtan vizsgálódhat a NAV, nálad minden rendben van.
2018. jan. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleidtől kaptad, akkor az illetékmentes, tehát vizsgálódhat a NAV, semmi gebasz nem lesz nálad.
2018. jan. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, mentek a zöld pacsik!
2018. jan. 7. 14:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahogy írják, egyenesági rokonok között illetékmentes az ajándékozás, tehát te rendben vagy. Ha meg megnézik, hogy édesanyádnak honnan volt a pénz, akkor látni fogják, hogy évek alatt gyűlt össze. Ezzel le is van zárva.
2021. nov. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!