Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Érhet ebből baj (vagyonosodási...

Érhet ebből baj (vagyonosodási v)?

Figyelt kérdés
Ha 10 év minimálbér munkaviszony után veszek egy 10M lakást úgy hogy előtte nem vettem magamnak semmilyen vagyontárgyat. Tehát a fizetésem erre az időre nem fedezheti a lakást akkor ezt egyből kiszúrják a navnál vagy mekkora milliós lakások után látják meg?

2015. okt. 16. 13:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Meg. Egyszerű matek,mert minimálbérből zabálni,lakni és mellette 10M spórolni...persze más tészta,ha közben anyunál laktál és eltartott.
2015. okt. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
hát anyunál lakom csak én tartom el őt is ez persze nincs papíron a lényeg az hogy ha úgy számolod hogy anyád tartott el akkor sem éri el a 10M t tíz év alatt a fizetésed!
2015. okt. 16. 17:23
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen igen.

Ez hívják utólagos bevallás vizsgálatnak. Összevetik a bevallásban lévőket a valósággal. Ha semmivel nem tudod igazolni, hogy miből élsz "nagylábon", vagy vettél 10 millióért lakást, akkor nagy baj van.


Az ingatlan vásárlásról tudni fog a NAV, hiszen az ügyvéd "bejelenti" kötelezően nekik. Onnantól kezdve már csak egy "gombnyomás" az egész, hogy kiválasztanak vagyonosodásira, vagy sem.

2015. okt. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

De most azt olvastam hogy a számítógépük mindenkit letapogat és aki valami olyat vett hogy drága ingatlan és közben a történelemben bevallott adózása nem fedezi azt egyből kidobja a gép .


Kérdésem hogy akkor hogy a pcsába vesznek lakást az emberek mert az ország 90% dolgozója nyílt titok hogy minimálbérre van bejelentve ! Azt javasolták hogy csak úgy lehet kikerülni hogy hitelből veszek lakást de az se jó mert ha kiszámolod hogy kéne még 5M hogy ne lépjük át a történelmemben leadózott bevételt akkor az 5M hitele 10 évre mondjuk havi60 e ft tehát ezt nem fogom megkapni mert a bank csak a nettód feléig adhat ki törlesztőrészletet azaz 34e ft ig de arra meg az jön ki hogy fizethetem 25 évig! hát egy nagy lófaxt fogom eladósítani magamat életem végéig.


Vagyis nem vehetek fel csak max 2M t ha nem akarom életem végéig hogy a fejem felett lebegjen a bank bármikor elviheti a házam! De akkor meg a mérleg másik felébe ott van 8M aminek csak a fele bevallott tehát megint van 4M ft mosatlan pénz amit a gép ki fog dobni .


Vagy ha hitelre veszel lakást akkor csak a végén adja át az ügyvédnő a navnak hogy te lakást vettél 10M ért mert akkor 15 év után már ez nem gond.


Kérdés hogy egyből bekerül a navhoz hogy te vettél egy lakást vagy csak 15 év múlva amikor kifizettem a törlesztőrészleteket.


És ez az hogy akkor meg már szeretném a következő lakást venni mert szeretnék albérletezni hogy valamiből megéljek de akkor sem lesz bevallott pénzem a lakásra tehát megint vehetek fel hitelt .

2015. okt. 16. 23:16
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Az ingatlan vásárlásról a szerződés kötés után kb. 30 napon belül tudni fog a NAV, mindegy, hogy milyen módon jutottál hozzá. A listából vagy kiválasztanak, vagy sem. Ők dönti el, hogy neccesnek tartják a dolgot, vagy sem, adott esetben tényleg a "gép dobja ki", valamilyen egyeztetési pontok alapján.


Ha nem tudod adóügyileg kezelni a vásárlást, akkor három dolgot tehetsz:

Vagy felvállalod, hogy egyszer megbuksz, és inged-gatyád rámegy a merészségedre, vagy nem vásárolsz ingatlant fekete pénzből, vagy bevonod szüleid a dologba, akik a hiányzó összeget kölcsön, vagy ajándékba adták. Itt megint felvetődik az, ha az utóbbit választod, akkor a szüleidnek is lehetett annyi jövedelme, hogy megpótolja a hiányzó összeget, vagy sem. Valamint: kölcsön, ajándék adómentes magánszemélyek között, de az ajándék nem biztos, hogy illetékmentes is!

2015. okt. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy az ügyvéd köteles elküldeni az ingatlan vásárlásról egy "bevallást", az eladó-vevő összes személyi adatával, az ingatlan helyrajzi számával és a szerződésben szereplő ár, összeg is benne van.


Az is igaz, hogy a nav automatikus ellenőrző rendszere az így beküldött személyeket "letapogatja", de... az ellenőrzésen átfuttatott személyekről, ügyletekről listát készít.

Majd amikor az ellenőrök célzottan, (= konkrét bejelentés nyomán) vagy csak véletlen "rábökéssel" téged vesznek górcső alá, akkor merülnek fel ezek a kérdések, amelyeken most rágódsz.

Szóval ha az élet egyéb területén "jó kisfiú" vagy, és nem kerülsz szem elé, még akár meg is úszhatod...

2015. okt. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Hát ez tök jó most nem lettem boldogabb.


Akkor 15 évig kell dolgoznom minimálbérből hogy legyen egy 12M lakásom közben már 9 évután meglenne a pénz.


Azt olvastam hogy kölcsönszerződésnél nem kell illetéket fizetni tehát ha találok egy gazdag palit aki ír nekem egy kamu kölcsönadást akkor az semmibe nem kerül csak utána nehogy tényleg behajtsa rajtam a kölcsönt . Akkor én meg kikötöm hogy a visszafizetés határideje 2095 addigra úgyis meghalunk és a havi törlesztő részlet sem lesz kirívóan magas :D


köszönöm a válaszokat is

2015. okt. 17. 12:48
 8/27 anonim ***** válasza:
40%

Szép történet. :)


Az örököseidre nem gondolsz? Viszik a tartozásod tovább. :) :)

2015. okt. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Hát én egyke vagyok nem lesznek gyerekeim azért is tettem fel a kérdést különben nem érdekelne hisz két minimálbéres keresetből 10 év alatt meg lehet venni tisztán is azt az ingatlant sőt a családosokat gyerekkel támogatják is valami módon hogy hozzá jussanak .


Viszont erre sem lesz szükség mer kiderült 2015 től eltörölték az egyenes ági ajándékozási illetéket ezért is tudták a szíjjártó petiék a gyerkeknek 50M ós lakást ajándékozni stb stb szóval anyám is adhatja azt a kis kiegészítést a lényeg hogy legyen adózott pénze rá.


Ebben az országba gyereket ,nem vagyok én szadista még magamnak is csoda ebben a nagyvárosban hogy van munkám ,a mostani fiatalok 99% a ha megkérdezem mit kezd az életével azt mondja menekül ki valahova ahol pénzt tud keresni és nem arról szól az élete hogy vegetál 68e Ft ból . Ez az ország ha nem változtat halálra van ítélve .2050 re a nyugdíj az utolsó bérednek a 30% lesz a trend szerint ez mai színvonalon azt jelenti mintha 22eFt ot kapnál hogy egy hónapig egyél igyál fizesd be a 30eFt rezsit ,ha panelban laksz 40!


Egy paradoxon az egész ,hiába csinálsz 3gyereket a folyamat már nem megállítható ,a sok gyereknek nem lessz semmilyen munkálya mert nincs is export gyára magyarországnak így az összes gyerek kimenekül majd . A népesség kb 8M lessz néhány gazdag oligarhával és külföldről idevándorolt nyugdíjasokkal akiknek ez a kánaán lessz , a többség hajléktalan lesz a lakótelepekre meg beköltöznek az új honfoglaló hordák. Ekkor már csak úgy lehet majd életben maradni mint nyugdíjas ha mellette valamiből pénzt csniálsz pl albérletet adsz ki külföldi diákoknak jó helyen de ehez már most el kell kezdeni gyűjteni és mosni a pénzt ilyen lakásra !


A legynevesebb nyugdíjszakértőnk is megmondta a most 20 éveseknek el kell kezdeniük a fizetésük 15% át félrerakni ha még nyugdíjasként 15-20évet akarnak élni ekkor ez a pénz annyit fog jelenteni mintha az utolsó bérük 70% ából kéne megélniük! Most még csak 80% nál tartunk és hogy hőbörögnek a nyugdíjasok. Lengyelországban már 40% nál tartanak .


Ha valami nem rázza fel az európai gazdasági berendezkedésünket akkor már most keresztet vethetünk a jövő nemzedékre de az is elképzelhető hogy a monetáris berendezkedés kettétörik és lesznek törvényen kívüli játékosok akik birtokba veszik a füldjüket és ott egymás közt önnfentartó társadalmat alakítanak ki ilyen kis magfalvákat mint Géczi Gábor amiről beszél.

2015. okt. 18. 17:02
 10/27 Nordzsesz válasza:
100%
A legegyszerűbb senkinek nem jutott eszébe, hogy az adásvételi szerződésen nem a valós vételi ár szerepeljen?
2015. okt. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!