Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ez így adózás szempontjából...

Ez így adózás szempontjából illegális, vagy sem?

Figyelt kérdés
Ha egy ismerősnek, akinek ajándékboltja van odaadom a portékámat, és Ő azt eladja, a bevételből pedig ad nekem x százalékot akkor az illegális, vagy sem?

2018. jan. 8. 02:45
 1/7 A jó édes ***** válasza:
Hát ha nem adóztok az ilyetén módon szerzett jövedelmek után akkor természetesen illegális. Nem igazán értem, hogy mire vonatkozik a kérdés. Az ő cégébe bekerül X forint értékű árú, értékesíti, kiveszi a jövdelmet, adózik és megosztjátok. De bizományosi értékesítésként is elszámolható.
2018. jan. 8. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Természetesen a bolt maga adózik, és teljesen szabályszerű.


A kérdésem az, hogy amit én csinálok, hogy ilyen módon szerzek bevételt, az legális vagy sem? Megy ugye csak közvetetten adóznék, nem közvetlenül.


Mert, bár igaz, hogy lehet nem kapok értük annyit mintha én magam adnám el őket, hiszen osztozni kell, de a boltja által adózik a termékem, tehát így elvileg se én, se ő nem követ el bűncselekményt, ugye? Bocsi, hogy ha idióta kérdés, de fiatal vagyok, nem értek ehhez. :D

2018. jan. 8. 06:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Amikor a bevételből odaadja neked a részedet, akkor neked az után még adóznod kell (mert jövedelmed keletkezett).
2018. jan. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De miért? A bolt által adózik, nem?!
2018. jan. 9. 21:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Az hogy a bolt értékesíti nem azt jelenti, hogy neked nincs bevételed. Az ugyanúgy személyi jövedelem ami után adót kell fieztni. Szépen beleírod a bevallásba.
2018. jan. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Hát ez a lényeg. Ez rablás. Hitvány sarcoltatás. Hatszor húzzák le rólunk ugyanazt a bőrt...
2018. jan. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenki a saját jövedelme után adózik. Odaadod a boltnak értékesítésre. Adózik a bevétel után. Te pedig kapsz a bevételből x százalékot ami neked jövedelemnek számít. Szépen adózol utána mert jövedelem után adózni kell. Nem kell az egész eladott dolog utén adóznod csak azért az x százalékért ami neked jövedelemként jelenik meg.
2018. jan. 11. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!