Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A cégektől cafetariára adható...

A cégektől cafetariára adható adómentes mobilitási lakhatási ("albérlet-") támogatás során, két személy közös lakás bérlése esetében elfogadható az, hogy mindkét személy kap ilyen cafetariát? Figyeli ezt a NAV? Vagy a cég?

Figyelt kérdés

#cafeteria #lakhatási támogatás cégektől
2018. jan. 10. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem fogadható el. Kifejezetten nyilatkozni kell arról, hogy másik személy ugyanarra a lakásra nem veszi igénybe. A céget ez nem kifejezetten érdekli, csak meglegyen a nyilatkozat, a NAV meg szintén nem fog mindenkit leellenőrizni, de ha véletlenül igen, akkor meg kell fizetni az elmaradt közterhet (mintha munkabérként kaptad volna a támogatást) + a késedelmi kamatot + a bírságot.


Amúgy az egész egy halott ötlet, olyan feltételei vannak, amiket kb. lehetetlen teljesíteni. Ilyen például, hogy a bejelentett lakóhelyed és a munkavégzés helye között legalább 60 km-nek lennie kell, ami nonszensz, ugyanis az, hogy albérletben lakom, nem zárja ki, hogy az legyen az állandó lakcímem. Szóval hülyén van megcsinálva, na.

2018. jan. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A navnak semeddig nem tart az ellenőrzés (mert ellenőriz), ugyanis adatszolgáltatási kötelezettségünk van január 31-ig a lakhatási támogatásról és a gép pikkpakk kidobja a gondokat...
2018. jan. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy nem lehet. Úgy emlékszek egy riportból, hogy külön hangsúlyozták, hogy bár egyszerűsödött az igénylés, ez az egy még buktató, mert ha csak lakótársak vagytok és mindenki külön bérel egy szobát, akkor is csak egy ember igényelheti.
2018. jan. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

elsőnek:


Köszönöm. Megvannak a feltételek vidékiként vagyok Pesten, így ki tudom maxolni a cafeteriamat. A párom meg megpróbálja fizetésemelésbe kérni az övét.


2,3. Köszönöm nektek is a választ!


Igazán hasznos válaszokat adtatok!

2018. jan. 10. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!