Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Másodállású egyéni vállalkozó...

Másodállású egyéni vállalkozó (alanyi adómentes). Eladunk valamint, ami ugye nettó (nincs ÁFA), ebből a bevételből nekünk még mit kell kifizetni? Eho, szja, akármi van? Mennyi az annyi? Kerestem, kutattam, de nem találtam érdemleges választ.

Figyelt kérdés
2018. jan. 11. 12:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Bruttó az, csak épp 0% áfás.


Ha szja szerint adózol és nem katas vagy, akkor csak kivét után kell járulékot fizetned. A kivét meg legtöbb esetben kevesebb, vagy épp annyi, amennyi az eredményed, miután leköltségeltél mindent. Pl. az Elábét ( azt amit eladtál annak a vételárából levonod a beszerzési árát/előállítási költséget, telefont, könyvelő dját, áramszámlát, üzlethelyiség bérleti díját, üzemanyagot, autó szerviz díját, netet, stb )%-osan kerül meghatározásra.


Összességében 38% -al tudsz számolni, az egyéb adó jelegű kiadásodon felül ( pl. hipa )


"Mellékfoglalkozásban végzett egyéni vállalkozás esetén.


Fizetendő járulék: nincs


Vállalkozói kivét után fizetendő SZJA: nincs


Vállalkozói kivét: nincs


A személyi jövedelemadó


Az egyéni vállalkozás bevételeiből a költségek levonását követően maradó osztalék, a következőképpen terhelődik:


Vállalkozói SZJA 9 %


Vállalkozói osztalék alap SZJA 15%


EHO 14 % (maximum 450.000 Ft -ig)


Helyi iparűzési adó 0 % és 2 % között településtől függően


Tekintettel arra, hogy az egyéni vállalkozó köteles kivenni a vállalkozói osztalékot, automatikusan vállalkozói osztalék alap SZJA és EHO fizetési kötelezettsége keletkezik."

2018. jan. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. közben én is megtaláltam
2018. jan. 12. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!