Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet-e lemondani a TB fizetés...

Lehet-e lemondani a TB fizetéséért járó jogosultságokról, így mentesülni a TB fizetése alól?

Figyelt kérdés

Mivel évtizedek óta nem volt szükségem semmilyen orvosi ellátásra, feleslegesnek érzem, hogy TB-re költsek. Ha egyszer valami baj ér, tegyük fel, kifizetek 100ezret akár az ellátásért, ez is jobban megéri, mint évente több mint 100ezret kiadni a semmire.

Egyébként meg szeretnék majd saját lakást, családot, így inkább nem fizetném vadidegenek egészségügyi ellátását, ami egyébként is kétséges, hogy mennyit ér (gondoljuk például a déltepsi kórház halálgyárra, vagy a kisvárdai eü ellátás minőségére). Az én saját céljaim is vannak annyira jók és fontosak, hogy ne vegyük el tőle a pénzt, sőt akár támogathatnának is benne (bár ezt nem hiszem, hogy elfogadnám).


2018. jan. 17. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Nem, mert te azt fizted most amit a nagyszülőd vesz most igénybe. Amikor az unokád fizet majd te akkor fogsz orvoshoz járkálni és akkor te már nem fizetsz semmit.


Ha lakást akarsz venni akkor az állam ad ingyen havi 6 ezer forintot minden hónapban. Máris visszajött évi 72 ezer.

2018. jan. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Sajnos havi 6 ezerrel nem sokra megyek, pl. a TB-re befizetett pénzt se hozza vissza, az havonta valahol havi 7ezer felett lehet. A lakásárak pedig igen magasak.

2018. jan. 17. 16:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyesmi rendszer az USA-ban van. (Nem pont ez, ott magánbiztosítókhoz lehet menni, de teljesen szabadon.) Ott is látjuk, hogy mi az eredménye: sokan úgy vannak vele, hogy minek biztosítás, aztán utána ha baj van, akkor lehet eladni a házat a kezelésre.


Te 100 ezer forintot emlegetsz, de ha valami komoly bajod van, az már nem 100 ezer lesz, hanem inkább milliós nagyságrend. Lehet meg tudod spórolni addig ezt az összeget, de lehet, hogy nem. Épp ez a biztosítás lényege.


Másik dolog, amit az első ír, hogy ez egyfajta szolidaritás is. Hiszen aki idősebb vagy rosszabb egészségügyi állapotban van, az sem fizet többet. Sőt, szolidaritás abból a szempontból is, hogy aki nem dolgozik, annak csak 7000 forintot kell fizetnie, míg a mai átlagbér bruttó 300 ezer forint, abból pedig 12000 forint természetbeni eü. járulék.


Az, hogy mennyit ér az egészségügy, más kérdés. Egy dolog, hogy a mindenkori kormány is tehet az egészségügy helyzetéről, másik dolog viszont az, hogy az egészségügyet még így sem lehet fenntartani tisztán a TB-re befizetett összegből. Ennél magasabb színvonalhoz magasabb bevétel is kellene, vagy az államnak más forrásból kell még többet beletolnia.

2018. jan. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen lehetőség , a TB- t kötelező fizetni.


Lehet , hogy most nincsen szükséged egészségügyi ellátásra , de ha megöregedsz és beteg leszel , akkor majd te is kéred az " ingyenes " ellátást.


A havi 7000 nem sok , mert a költségek nagyon magasak az egészségügyben Tb nélkül, kb. ilyenek az árak :


- szemvizsgálat 26 e ( ez az a vizsgálat amit az optikus ingyen csinál , ha nála csináltatod a szemüveget )

- 1 hét az idegsebészeten , műtét nélkül 600e


Ilyen árakat az emberek 50% - a nem tudna kifizetni , ezért kötelező mindenkinek egy kisebb összeg ( a havi 7e ) fizetése , cserébe " ingyen " kapnak ellátást , ha betegek lesznek.

2018. jan. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Bár a szemvizsgálat tudtommal ennél kevesebb. A szemfenékvizsgálatra, meg alapvető rutinvizsgálatra gondolsz? Olyat nekem 5ezerért csinált szemorvos. (Sztk-ban 3 hónapot kellett volna rá várni.)

600ezer? Én az elmúlt években összesen kb. 1 milliót költöttem pszichológusra, mert állítólag az állami állítólag nem jó. Nekem már innen nem érte meg. Fogászatra is magánrendelésre mennék és szinte mindenhova.

Megértem én, hogy jó szolidárisnak lenni, próbálnék én is az lenni, de van néha, hogy nekem is szükségem lenne erre arra, ez sem kevésbé fontos, úgy gondolom, azt meg nem támogatja senki...


Az átlagbér 300ezer bruttó? Az elég sok szerintem. Nettó mennyi az átlagbér, nem tudod?

2018. jan. 20. 01:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!