Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elsősorban könyvelőknek szól...

Elsősorban könyvelőknek szól a kerdes! Ha céges vásárlást hajtok végre és veszek egy szoftvert a cég részére, de véletlenül saját bankkártyával fizettem nem pedig a cégessel, akkor mi van? Ugyanúgy bele lehet irni a könyvelésbe?

Figyelt kérdés
2018. jan. 19. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem bele, a fizetőeszköz lényegtelen, hisz a kp is lehet bárkié.

Kivéve akkor, ha valamiféle ajándékkártyáról van szó, mert akkor többször lehetne visszaigényelni az áfát.

2018. jan. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
PErsze, el lehet számolni, ha a számla a cég nevére szól, de kifizetni a pénztárból tudod, mert rendezetlen szállítóként nem maradhat.
2018. jan. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak jelezd a könyvelőnek, hogy nem céges kártyával fizetted.

Mondjuk felvetődik, hogy volt e miből kifizetned a céges pénztárban

2018. jan. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
te, 3, szerinted a könyvelő hülye és nem veszi észre, ha nem szól? Ott marad a rendezetlen szállítói számlája...
2018. jan. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Képzeld, volt olyan főnököm, aki napokig pampogott, hogy biztos valamit én battam el a banknál, és azért nyitott a számla... mire kiderült, hogy tényleg nem céges kártyával fizették.

Régen volt.

Ha bankkártyás fizetéses számla nyitva van nálam, attól még nem veszem készpénznek, hogy nem céges bankból ment, találtam így új bankszámlát cégben. Azért köszi a kioktatást, hogy nyitva marad. Bár a nyitott rendezett számla státusz sem mindig úgy helyes, ahogy épp látod

2018. jan. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2018. jan. 21. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!