Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hol lehet hivatalosan lekérdez...

Hol lehet hivatalosan lekérdezni cégadatokat?

Figyelt kérdés

Azok a weboldalak akik "megszerzik" a cégek adatait, közzétehetik és mint szolgáltatás árulhatják?


Tehát a "jóska-pista-xy" Kft. jogszerűen kufárkodik a cégek adataival?


Honnan szerzik meg az adatbázist? Ez nem állami feladat cégkapuval, ügyfélkapuval?



2018. jan. 22. 10:44
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Az ügyfélkapu és szolgáltatásai kellően rendezett külsővel rendelkezik, és gondolom kemény milliárdokba kerül. Ha nem képesek egy felhasználóbarát felületet biztosítani és felvenni "2db" profi programozót, kellően mély adatbázis ismeretekkel, akkor joggal teszi fel magának mindenki a kérdést, vajon működik-e a rendszer, fizessek-e holnap is adót.


Nem biztos, hogy jó ötlet magáncégeknek kiadni tömegesen az emberek adatait.


Konkrétan tiltanám az ilyet és a él nélküli adattárolás kategóriájával kezelném az összes ilyen céget.

Az is érdekelne, hogyan férnek hozzá a teljes adatbázishoz.


Mert ezek szerint akkor én is kikérhetem?

Nyilván nincs rá szükségem, csak érdekelne, miként lehet beszerezni. Két sörért vagy van ennek ellenőrzött formája?

2018. jan. 24. 13:10
 12/14 A kérdező kommentje:
*cél nélküli adattárolás...
2018. jan. 24. 13:10
 13/14 anonim ***** válasza:

Te is kikérheted, gondolom díjköteles.

Ahogy a pártok is "megveszik" a polgárok lakcím adataira vonatkozó információkat, hogy a nevedre szóló kampánylevelekkel teleszórják a postaládádat.

Na én ezt tiltanám, nem is értem, hogyan lehetséges.

Én a régi osztálytársamat akartam felkutatni osztálytalálkozó miatt, akkora tortúra lett volna megtudnom az aktuális lakcímét, hogy inkább bele sem vágtam.

A pártoknak meg "osztogatják". :)

2018. jan. 25. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Letilthatod, és akkor nem kapsz semmit. Ügyfélkapun keresztül. Kimaradsz a nemzeti konzultációból és hasonlókból.


[link]

2018. jan. 25. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!