Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi történik ha "véletlenül"...

Mi történik ha "véletlenül" kettő adóbevallást küld be valaki? Vagyis kevesebb járulékot fizető munkaerő kölcsönző vagyonvédelmi cég. Maga a cég is adna be hamis bevallást az én nevemben ami előbb beér mint az általam beadott.

Figyelt kérdés
2018. jan. 25. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt hogyan, te mi alapján csináltad a bevallásodat? Csak azt tudod bevallalni, amit hivatalosan kaptál, és amunkáltató is az apaján fog adóbevallást készíteni. Ha meg nem csinálsz semmit, a NAV is megcsinálja helyetted.
2018. jan. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 xswerdy ***** válasza:
100%
már nem készíthet a munkáltató adóbevallást. A NAV csinál tervezetet a beküldött adatok alapján, amit vagy elfogadsz, vagy kiegészíted/módosítod.
2018. jan. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Előbbi évekről van szó. Vagyonvédelmi cég nem annyi járulékot, (illetve volt olyan hónap, hogy nem is fizetett) amennyit kellett volna. Persze papíron olyan m30.asokat adtak ki mintha minden rendben lenne. Volt, h kollégámnak állítólag azt mondta a nav, h már beért a bevallása mikkor ő beadta. Elképzelhető, h a cég beadta az alkalmazott nevében? Értesítettek volna-e minket ebben az esetben?
2018. jan. 25. 17:33
 4/8 xswerdy ***** válasza:

a régi rendszerben nyilatkoznod kellett január végéig, hogy csináljon-e a munkáltatód adóbevallást, vagy te csinálod. Így elvileg nem mehetett duplán. Amúgy a cégnek kellett adnia egy példányt neked, hogy ezt fogja beadni, és azt te is aláírtad, hogy ok, stimmel minden.


Szóval nem értem. Nem kérted a céget, hogy adja be, mégis beadta? A nélkül, hogy neked megmutatta volna?

2018. jan. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De azt honnan tudod, hogy a cég mennyi járulékot vallott be a NAV felé, ha te nem láttad a bevallást?
2018. jan. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Voltam bent a NAV. nál. Onnan tudom, h több éve nem fizetnek járulékot, annak ellenére, h papíron vonják...
2018. jan. 25. 21:59
 7/8 A kérdező kommentje:
" Nem kérted a céget, hogy adja be, mégis beadta? A nélkül, hogy neked megmutatta volna?" Ahogy írod....
2018. jan. 25. 22:01
 8/8 xswerdy ***** válasza:
gondolom, ilyemkor a NAV bekéri azt a papírt, amit aláírtál a cégnél, hogy ők csinálják-e az adóbevallást, vagy te. És annak alpján eldönti, hogy melyik bevallást tekinti hivatalosnak. De a NAV-ot kellene megkérdezni.
2018. jan. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!