Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha munkaerő kölcsönző cégen...

Ha munkaerő kölcsönző cégen keresztül kezdek el dolgozni egy cégnél akkor tényleg általában van rá esély hogy fél év után átvegyen a cég, vagy ez nem gyakori, csak a HR-esek mondják? /Prohuman/

Figyelt kérdés
Hosszabb távú munkára lehet számítani munkaerő kölcsönző cég által vagy csak mondják hogy hosszú távú?

2016. nov. 29. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Legritkàbb esetben vesz àt a cèg. Akkor is csak a legjobbakat. Ugyanis közvetítővel foglalkoztatottat kirùgni csak egy tollvonás, a cegnek semmi nem kerül. Viszont ha àtvesznek, rájuk hàrul minden.
2016. nov. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kölcsönzött munkaerőnek kevesebb a bére mint a cég saját állományában dolgozónak?
2016. nov. 29. 16:05
 3/7 anonim ***** válasza:
sokszor kevesebb és a cafeteria sem jár neki.
2016. nov. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mennék munkaközvetítőhöz!

Akár egy év munkaviszony után is mondhatja azt a cég hogy másnap nem kell menned dolgozni és a fizetés sis kevesebb!

Én a munkaközvetítős álláshirdetéseket alapból figyelembe se veszem!

2016. nov. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy kevesebb, de előfordul. AMi nagyobb gond a bizonytalansàg. Kölcsönzött munkaerőt nagyon könnyű kirúgni. Most pl ünnepek előtt kell majd sok ember, utàna meg mehetnek. Majd februàrban ismèt.
2016. nov. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Attól még ugyanazt a munkát kell csinálnod, mint akit átvettek, és pl. az önéletrajzba nem a közvetítőt írod, hanem a céget ahol dolgoztál. Ráadásul akkor is dolgozol és pénzt keresel. Nekem nem volt semmi bajom velük.
2016. nov. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem jellemző, hogy átvegyenek, többször voltam már kölcsönzött, eddig egy cég volt, aki át is vett idővel, de 3 év után úgy, hogy havonta volt hosszabbítás. Kölcsönzöttként nem biztos, hogy kevesebbet kapsz, de hogy többe kerülsz annak a cégnek, mint a saját alkalmazottai, ha ugyanannyit kaptok nettóban, az biztos, ugyanis a te béredet még a munkaerő kölcsönző is megsarcolja. Egy munkahely sem életbiztosítás manapság, de kölcsönzöttként könnyebben megválhatnak tőled. Igaz, hogy te is könnyebben mondhatsz fel adott esetben, ha nem tetszik a munka. Egyébként ha kell a munka, és csak ez van, ezt is el lehet fogadni, aztán legfeljebb keresel mellette mást, és azonnal kiléphetsz, ha találsz jobbat.
2017. jan. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!