Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ez szabályos? Fizetési,...

Ez szabályos? Fizetési, teljesítési határidő

Figyelt kérdés

Az előbb olvastam itt egy kérdést és jól meglepődtem. Ez szabályos, lehet így számlát kiállítani?


"Teljesités idpontja: 01.27

Fizetési határidő: 01.20. "


Magyarul lehetséges előre kiállítani egy számlát, amikor még nem is történt teljesítés, nincs mögötte munkavégzés?

Sok éve vállalkozó vagyok, mindig az elvégzett munka után veszem fel a pénzt így nem találkoztam még ilyennel.



2018. jan. 26. 18:23
 1/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Előre fizetés. Létezik ilyen.
2018. jan. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy előre fizetés, de ez így szabályos tényleg?


Hát akkor valami tevékenységi kört fogok változtatni és akkor nem kell mindig könyörögni a pénzemért :D

2018. jan. 26. 19:17
 3/7 xswerdy ***** válasza:
ha a felek így állapodnak meg, miért ne lenne törvényes. A legtöbb szakmában nem jellemző, de pl. egy nyelvtanfolyamon jellemzően az első óra előtt be kell fizetni az adott kurzust.
2018. jan. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Xswerdy, Te annyira profi vagy az ilyen dolgokban, hogy akkor talán még azt is tudod: ilyenkor mi történik hibás teljesítés esetén?

Mert az én kis "lüke" vállalkozói agyamban ez úgy működik, hogy elvégzem a munkát, a megrendelő elégedett, kifizeti a pénzt, ha meg véletlenül mégsem elégedett, akkor benne van a szerződésben, hogy levonhat pénzt.

Vagy azt ismerem még, hogy előleggel fizetnek.

Illetve, internetes eladásnál még olyan van, hogy beérkezik a pénz a számlámra - igaz, ez ugyan előre fizetés - de a beérkezés és a számlaírás napján fel is adom a terméket, tehát a teljesítés napja és a számla kelte ugyanaz (meg a fizetési határidő is, mert az meg már megtörtént)

Szóval előre fizetésnél hibás teljesítésnél hogy érvényesítheti a fogyasztó a jogait? Visszakéri a pénzt? És ha nem kapja vissza?

2018. jan. 27. 07:52
 5/7 xswerdy ***** válasza:

igen, hibás teljesítésnél visszakéred a pénzt. Persze, rizikós, hogy esetleg nem könnyen adják.


De fordított esetben meg a megrendelőd tegyük fel le akar vonni a pénzből, mert szerinte nem 100%-os a munka. Szerinted meg tökéletes, te kéred a teljes megállapodott összeget.


Mindkét esetben pereskedésig fajulhat a vita.

2018. jan. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Aha, köszi :-)

Tudtam, hogy Rád számíthatok :-)


Szerencsére 6 év alatt még nem fordult elő egyszer sem, hogy elégedetlenek lettek volna a munkámmal és emiatt ne fizettek volna :-)


Privátban kérdezhetek még valami ehhez hasonlót? vagy inkább itt?

2018. jan. 27. 13:53
 7/7 xswerdy ***** válasza:

ennek örülök, ogy 6 év alatt nem volt vitás ügyed. Remélhetőleg azok többségének sincs, akik előre kérik a pénzt.


persze kérdezhetsz

2018. jan. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!