Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell nekem ez esetben adóbeval...

Kell nekem ez esetben adóbevallást csinálni?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem,hogy 19 éves vagyok és nyáron pár alkalommal voltam ilyen Mojito standon mint kiszolgáló és a főnököm bejelentett. Maximum 10 alkalommal voltam. Ilyen esetben is kell adóbevallást csinálnom? Máshol nem dolgoztam.
2018. jan. 28. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Ha be voltál jelentve és fizettél adót, akkor kell, igen. Mondjuk egyszerűsített foglalkoztatásnál nem tudom, hogy műmödik - már ha az volt. De a tv-ben megállás nélkül megy a reklám, hogy a NAV készít mindenkinek bevallástervezetet, ha nincs ügyfélkapud, akkor smsben tudod kérni, hogy poztázzák ki, és enniyvel le van tudva az adóbevallásod.
2018. jan. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hogyne kéne, minden bejelentett munka után kell a munkaadódnak járulékot fizetnie, ami azt jelenti, hogy neked mg adóbevallást kell fizetni. Kapnod kéne január 31-ig egy papírt a tavalyi jövedelmedről és a levont járulékokról, hogy ellenőrizni tudd majd a bevallástervezetet az ügyfélkapun.

Már ha tényleg be voltál jelentve. Hívd fel a volt főnököd és kérdezd meg, ez hogy szokott menni.

2018. jan. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy volt,hogy 1-1 szombatokon be voltam jelentve 1 napokat. Ügyfélkapun kerestem,de ott nem találtam meg.
2018. jan. 28. 12:09
 4/7 anonim ***** válasza:

Ügyfélkapun belül hol kerested?

Mert az alkalmi munka a biztosítási jogviszonynál nem jelenik meg (mivel nem keletkeztet biztosítási jogviszonyt)

Viszont kifizetői bevallás megy be róla a NAVhoz és azt meg tudod nézni, hogy mikor mit vallott be rólad.

2018. jan. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A navosat hol találom meg? Ügyfékapun kerestem mindenhol de semmit nem találtam
2018. jan. 28. 16:16
 6/7 A kérdező kommentje:
Tehát azt,hogy mikor mit vallott be rólam azt hol tudom megnézni?
2018. jan. 28. 16:18
 7/7 anonim ***** válasza:
EBEV - járulékadat kivonat - 2017 év január-december
2018. jan. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!