Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ezt megtehetné? Kaphatná...

Ezt megtehetné? Kaphatná utánam ő a támogatást?

Figyelt kérdés
A szüleim négy éves koromban elváltak.Az édesapám egyáltalán nem vett részt az életemben 18 éves koromig, azt nem tudom hogy nem akart vagy az anyám tiltott el tőle. Az édesanyám pedig nagyon nem úgy nevelt fel ahogyan kellett volna. Most egyetemre járok, el kellett költöznöm otthonról és az édesanyám nem támogat, ezért kénytelen voltam az édesapámhoz fordulni segítségért. Neki közben családja lett, két gyerekkel.Az édesanyámék kapnak támogatást utánam, ha jól tudom családi adókedvezményt mert két testvérem van.Attól tartok hogy az édesapám csak azért segít nekem hogy majd később pénzt kapjon utánam mert ugye akár ő is igényelhetné utánam ezt a támogatást ha az anyám megteheti.Lehet hogy paranoiás vagyok de az én családom alapján ez érthető félelem. Gondolom ezt így nem tehetné meg csak úgy a beleegyezésem nélkül mivel nagykorú vagyok és nem vett részt az életembe eddig, illetve gondolom ennek feltétele, hogy az ő lakcímére legyek bejelentve.De ennek ellenére félek hogy hátha megpróbál valamilyen módon rávenni vagy bármit csinálni.21/L
2018. febr. 4. 23:59
 1/2 anonim ***** válasza:
55%

Igen, azt a kedvezményt csak akkor lehet igénybe venni, ha közös háztartásban éltek.

Viszont a félelmedet abszolút nem értem:

anyagi segítséget kérsz apukádtól, de attól félsz, hogy Ő támogatást kapna: miért is?

A családi adókedvezmény a dolgozó MUNKABÉRÉBŐL LEVONT ADÓ kedvezmény, azaz nem mondjuk nettó 107 ezret kap, hanem kevesebb adót vonnak, így 117 ezret kap.

Ha jogosulatlanul veszi fel az adókedvezményt, akkor vele fizettetik vissza - nem veled.

És bocs, de még mindig nem értem. ha Te anyagi segítségért fordulsz hozzá, akkor Neked miért probléma, ha Ő anyagi támogatást kap a te segítésedre? (hülyén néző smiley)

2018. febr. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem nem lenne gond, de az anyám nem tud róla, hogy tartom vele a kapcsolatot.Hiába vagyok nagykorú ha megtudná nekem nagyon nagy bajom lenne abból, ha pedig tőle elvennék a pénzét akkor szerintem én nem maradnék életben mert addig bántana ameddig végül teljesen tönkre nem tenne, szó szerint.Az a pénz neki "KELL".Egyébként nagyon jól áll anyagilag, egy csöppet sem szorul rá de folyamatosan ezen kattog az agya.Én se tudom felfogni hogy lehet ilyen egy ember, egy "ANYA",de sajnos nem túlzom el a helyzetet.Ő semmiben sem segít nekem.Nagyon kevés pénzt ad nekem amiből ennivalóra sem jut,és állandóan az a zsarolás tárgya nála hogy ha neki nem tetsző dolgot teszek akkor ezt is elveszi és én majd ehendöglök.Dolgozom egyetem mellett de egyedül nem tudok kijönni, nem tudok annyit dolgozni hogy iskola mellett el tudjam tartani magam.Az anyám pedig akármire képes a pénzéért..Hát ezért félek.
2018. febr. 5. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!