Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » ESzja web oldal segítségével...

ESzja web oldal segítségével hogyan lehet a KATA-t kitölteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok az eSzja web oldal segítségével hogyan lehet a KATA-t kitölteni?

Van valami leírás erről, tudom ott az oldalon van 85 oldalas leírás, de nem is tudom. Hiányoznak mezők szerintem.

ÁNYK-val kitöltöttem 16KATA formátumot, de a webes esetében a kisadozó bevételt, vagy az 1milló feletti bevételt hova kellene írni, hát arról fogalmam sincsa az eSzja felület esetén.



#17kata
2018. febr. 8. 18:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Az eSZJA tudtommal csak magánszemélyekre vonatkozik és a 17SZJA nyomtatványt váltja ki.

Mivel te vállalkozó vagy, ezért neked az ÁNYK-val kell kitölteni a 17KATA-t, illetve ha van egyéb SZJA alá tartozó bevallani valód, akkor a 17SZJA-t.

De akkor neked vállalkozóként kell a 17SZJA-t is benyújtani, már februárban. Addigra a eSZJA-ban még amúgy sem lesz adat, mert az csak márciusban tölti fel a NAV.

Vagyis nem is használhatod az eSZJA-t.

Ezért javaslom, hogy nem árt, ha katásnak is van "alkalmi" könyvelője.

2018. febr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyébként az 1millió feletti vevőket a 17KATA 02-es pótlapján kell kitölteni.
2018. febr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!