Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozást indítanék,...

Egyéni vállalkozást indítanék, jól tudom?

Figyelt kérdés

Nagyon nem voltam/vagyok képben, ezeket az infókat egy szintén e.v.-től kaptam, összegezném, hogy mit fogtam fel, segítsetek lécci, hogy jól értem-e. Főállásom van.

Az alapköltség évi 5000ft a kamarának. A bevételnek 11%-át kell majd befizessem adóként adóbevalláskor. Ha valamit veszek a vállalkozásba és kérek számlát róla, ugyan abban az értékben a bevételnek csak 2%-t kell adóként befizessem (pl. veszek egy gépet ami a vállalkozásba szükséges 200.000-ért, akkor 200.000 bevételnek csak a 2%-át kell befizessem, ami ezen felül van, annak pedig a 11%-át).

Kell egy könyvelő, pecsét, számlatömb. Minden hónapban kell menni a könyvelőhöz, vagy elég adóbevallás előtt 1x? Mennyit kér egy átlagos könyvelő?

Milyen költségeim vannak még ezeken felül?


2018. febr. 18. 23:38
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
14%

2% meg 11%?


pl. veszek egy gépet ami a vállalkozásba szükséges 200.000-ért, akkor 200.000 bevételnek csak a 2%-át kell befizessem, ami ezen felül van, annak pedig a 11%-át).


Ha veszel egy gépet és afakoros vagy akkor 27% áfát igenyelhetsz visdza belőle. Eszköz beszerzés utan szimplán nem kell adót fizetni csak a vételárat ami jellemzően tartal.azza az á.f.a.-t.Kivéve, ha eus adószámmal importból szerzed be. Áfát a bevételi á.f.a. -ból levont költség á.f.a. különbözeteként fizeted.


A bevételnek 11%-át kell majd befizessem adóként adóbevalláskor.

15% az szja de a jövedelem után szja osztalék alap adó van ami összesén 39% és nem a bevétel 11%-a hanem a kivét 39%-a.


Bélyegző nem kötelező. Szamlatomb helyett célszerű lehet akár ingyenes számlázó program is és azt be kell jekenteni a nav felé.

Járulékot nem kell fizetned másodállásban.


Áfát ha afakoros vagy akkor havi szinten kell fizetni , meg persze ha az á.f.a. egyenleged pozitív.


Könyvelő költsége függ attól mennyi számlát adsz le egy hónapban , kell e bérszámfejtés alkalmazott után, srb. 10+áfától indulnak kb.Nem elég évente egyszer.


Ha afakoros vagy kell bankszámla kötelezően.

Emellett a székhely és a telephely(ek) szerinti önkormányzat felé iparűzési adót is fizetni kell.(0-2%, vagy napi)


Emellett lehet gépjármű adó, idegenforgalmi adó vagy építmény adó is, ha releváns.

2018. febr. 19. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
57%

Hűűű, itt nagy zavarok vannak.

Először is - már megbocsáss, de ha vállalkozuó akarsz lenni, akkor ne úgy kezd, hogy azt mondta a ..., hanem HIVATALOS FORRÁSBÓL érdeklődj. NAV, okmányiroda, önkormányzat kereskedelmi osztály, vagy kevésbé hivatalos a könyvelő és google. de ha csak annyit beírtál volna, hogy személyi jövedelemadó (mondjuk ezt a fizetés papírodból is illene tudni), már akkor megtudnád, hogy az 15 %, nem 11 %.

Javaslom, szánj rá 5 ezer ft-ot, menj el egy könyvelőhöz és kérj tanácsot tőle - hidd el, megéri.

De magad is sok mindent megtalálhatsz a google-ban, ha normálisan rákeresel.

2018. febr. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
ebből most semmit nem értek. Ez akkor van, ha van mellette főállásom, ahol minden ilyesmit (szja,tb stb) fizetek?
2018. febr. 19. 09:45
 4/33 A kérdező kommentje:

2, nyilván el fogok menni, de nem úgy szeretnék, hogy semmit sem tudok, szeretnék előtte tájékozódni.


Van bejelentett főállásom, ahol minden ilyet vonnak

2018. febr. 19. 09:48
 5/33 A kérdező kommentje:

Azt a 2%-ot meg arra mondta, hogy ha "mínuszos" a vállalkozás, vagyis amíg többet fektettem bele, mint ami bejön, addig van ez a 2%


De ha tudtok olyan oldalt ahol rendesen le van írva, azt is megköszönöm, ugyanakkor több éve a gyakorlatban csinálja, akkora baromságokat nem mondhatott.

2018. febr. 19. 09:50
 6/33 A kérdező kommentje:

itt is azt írja amit én, akkor nem értem mit írtam akkora baromságot

[link]


Mellékfoglalkozásban végzett egyéni vállalkozás esetén.


Fizetendő járulék: nincs

Vállalkozói kivét után fizetendő SZJA: nincs

Vállalkozói kivét: nincs


A személyi jövedelemadó


Az egyéni vállalkozás bevételeiből a költségek levonását követően maradó osztalék, a következőképpen terhelődik:


Vállalkozói SZJA 9 %

Vállalkozói osztalék alap SZJA 15%

EHO 14 % (maximum 450.000 Ft -ig)


Helyi iparűzési adó 0 % és 2 % között településtől függően


Az igaz, hogy 15 és nem 11, ezt aláírom. A 2% meg az iparűzési adó lesz amit a városnak kell, ha mínuszos, akkor nincs más, itt is azt írja, csak a bevétel után kell fizetni...

2018. febr. 19. 09:54
 7/33 anonim ***** válasza:
27%
Ha meg olyan településen van a székhelyed , akkor lehet hogy 0% az a két %.
2018. febr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
27%

A járulék csak a 0 az esetben.

Ha nincs kivét. Adóid attól még vannak, vagy lehetnek és költségeid is vele.


á.f.a., ha afakoros vagy

idegenforgalmi adó ha olyan a tev. kör.

építményadó ha van

gépjármű adó ha van

2018. febr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

"adóid attól még vannak". De mi? erre vagyok kíváncsi


Pl. ha veszek 300.000-ért egy gépet, de mondjuk júliusig az összbevételem nem éri el a 300.000-t, akkor nincs kivét, vagyis nincs, ami után fizessem az adót. A városomban majd utánanézek, de max 2% az iparűzési adóm, vagyis ha mondjuk havi 30.000 a bevételem, akkor havi 600ft a befizetni valóm (ha 2%), én így értelmezem.

Ezen felül milyen adóm van még?

2018. febr. 19. 10:14
 10/33 A kérdező kommentje:
amiket felsoroltál, milyen esetben? Fényképészetről van szó, stúdióm lesz később (nyilván annak lesz egy bérleti díja, gondolom az is növeli a "mínuszt")
2018. febr. 19. 10:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!