Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért piros még mindig a Tb-m?

Miért piros még mindig a Tb-m?

Figyelt kérdés
A problémám az lenne, hogy negyedik munkahetem töltöm a munkahelyemen /egészségügyben!!/, de a tb-m még mindig piros, mert le sem lett még jelentve. Mennék orvoshoz,de így nem tudok, mert nincs rendezve. Ma lazán azt mondták, a héten lejelentik, de ahoz, hogy jogosultsagom legyen, az 2-3 het, "átfutási idő".. Mit tehetnék ebben az esetben? Orvoshoz meg már 2 hete készülök...

2018. febr. 20. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Semmi akadálya az orvoshoz menésnek. Attól hogy piros, ugyanúgy ellátnak és fizetni sem kell.
2018. febr. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
17%
Tudtommal csak sürgősségi, életmentő ellátást kaphat, aki nem fizet tb-t. Személyesen is bemehetsz az OEP-hez. Én is, mikor a bp-i Szent János Kh-ba mentem dolgozni, nem akart a munkaügy a problémámmal foglalkozni (vagyis hogy piros a TAJ-om), azt mondták, ők lejelentettek, a többi nem érdekli őket, járjak utána én, nekik erre nincs idejük. Bementem az OEP-hez, ahol azt mondták, engem nem jelentettek a János Kh-ból, semmit nem kaptak tőlük, tulajdonképpen én jelentettem a munkaviszonyomat.
2018. febr. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Fura, hogy egészségügyben dolgozol, és ezen problémázol. Ha piros a tb-d, akkor is ugyanúgy ellátnak, fizetned sem kell, csak az orvos jelenti a NAV felé. De mivel te dolgozol, nálad ez sem probléma.
2018. febr. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Magyar állampolgár vagy, belföldi lakcímmel.

Innentől kezdve van érvényes TAJ-számod, és akkor Mo-n kötelesek ellátni, fizetni sem kell érte.

Az más dolog, hogy rendezetlen-e a "tb-d" (egészségügy szolgáltatásra jogosultságod), vagy sem.

Az maximum fizetési kötelezettséget von maga után a NAV felé, ha tényleg nincs biztosítási jogviszonyod.

Mivel Neked van, ezért idővel (átfutási idő) már nem lesz "piros" lámpád az orvosnál.

Ettől az orvos nem tagadhatja meg az ellátásod, és az ellátás költségét sem kell megfizetned senkinek.

2018. febr. 21. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!