Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkaviszony megszűnésekor...

Munkaviszony megszűnésekor hogyan számolják a ki nem vett időarányos szabadságot?

Figyelt kérdés

Március 5-e lesz az utolsó ténylegesen munkában töltött napom. Ennyit láttam eddig, a kilépőpapírokat majd a központban állítják ki. Erre a 64 napra járna az éves 35-ből 6 nap szabi, amiből csak 2-öt vettem ki.

A munkaviszony vége március 5 lesz, és kifizetnek 4 napot?

Vagy a munkaviszony vége március 9 és kivettem a 4 nap szabit is?

De ekkor bonyolódik a helyzet, mert ekkor a 68 napra 7 nap járna...

(Fix havibér, kormányhivatal)



#szabadság #törtévi
2018. márc. 1. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi áll a felmondásodban? Ha március 5 az utolsó napod, akkor a 35-ből 6 jár. Ha csak kettőt vettél ki, a maradék 4-et kifizetik.

De hogy mi a munkaviszonyod utolsó napja, csak te tudhatod. Az összeg kiszámításánál pedig a fizudat osztják 20-szal, ez lesz egy napi fizud (mivel márciusban 20 munkanap lesz).

2018. márc. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy az első írja. Azért nevetséges, hogy azt se tudod, mi áll a felmondásodban...
2018. márc. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Még nem kaptam meg a felmondást, annyit tudok, hogy 5-én kell utoljára bemennem.Amúgy márciusban nem 20 munkanap van, hanem 21+egy fizetett ünnep.
2018. márc. 1. 21:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Na tisztázzuk. A munkaviszony vége az a nap, mikor megszűnik a munkaviszonyod, ez talán logikus.

Az utolsó munkában töltött nap meg mikor utoljára be kell menned. Ez NEM jelenti azt, hogy azon a napon szűnik meg a munkaviszonyod, mert fel is menthet, attól függ, miben egyeztek meg.

Az éves szabadságot meg addig a napig kell idő arányosítani, ameddig tart a munkaviszony.

2018. márc. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Példa:


Egész évben 20 nap szabadság jár Neked.

Március 05-én megszűnik a jogviszonyod (lényegtelen, hogy melyik nap dolgoztál utoljára).


Tehát 2018-ban 31 + 28 + 5 nap = 64 napnyi munkaviszonyod volt.


2018 évben 365 naptári nap van.


20 (éves szabadság) : 365 naptári nap x 64 nap (munkaviszony hossza) = 3,50

A kerekítés szabályai szerint 4 nap jár erre az időre. Ha ebből 3-at kivettél, akkor 1-et köteles a munkaviszony megszűnésekor pénzben megváltani.


A pontosság érdekében minél nagyobb (de legalább kettő)tizedessel számoljunk, és a végeredményt kerekítjük.

2018. márc. 2. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én akárhogy számolom, 20 munkanap jön össze. A március 10 munkanap, a 15-16 nem, és a nagypéntek sem.
2018. márc. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A nagypéntekkel nem számoltam...
2018. márc. 3. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!