Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a feketevállalkozás büntetése?

Mi a feketevállalkozás büntetése?

Figyelt kérdés
Ha olyan tevékenységet folytatok (pl.: rendszeresen fuvarozok) amihez elméletileg minimum egyéni vállalkozói kellene, és én azt nem váltom ki, nem fizetek utána semmit, nem tüntetem fel az adóbevallásomban, és lebukok, akkor milyen büntetésre számíthatok?

#büntetés #adó #vállalkozás #NAV #feketevállalkozás
2018. márc. 1. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Pénzbüntetés, súlyosabb esetben börtön, de ez attól is függ mennyit csalsz el.
2018. márc. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megbecsülik a jövedelmedet az alapján, hogy átlagosan mennyit keresnek, akik ezzel foglalkoznak, kiszabják az elmaradt adókat megspékelve bírsággal és késedelmi kamattal. Börtönbe százmilliós tételek alatt valószínű, nem kerülnél.
2018. márc. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy hiába kezdted te mondjuk ma és holnap lebuksz, akkor is 5 évre visszamenőleg hozzák ki a fizetendő összegeket :)
2018. márc. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam hogy pénzbüntetés vagy börtön :D de azért írtam a fuvarozást, hogy mégis, ha van belőle mondjuk 100.000 bevételem egy hónapban, akkor mekkora bírságot kapok?
2018. márc. 5. 09:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Kapásból ha nincs vállalkozásod, akkor nincs miért ellenőrizni téged. Bemondásra nem lehet senkit feljelenteni, bizonyítani kell, hogy adott szolgáltatást adott embernek pénzért nyújtottál, nem szívességből. Ráadásul amikor lebuksz, azzal még nincs bebizonyítva, hogy rendszeresen csinálod, és nem épp csak alkalmilag fuvaroztál valamit. Szóval ha a klienseid lojálisak hozzád, és letagadják, hogy fizettek neked, akkor nehéz lesz rádverni az ellenkezőjét.
2018. ápr. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!