Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vendéglátás! Avagy a 12-16...

Vendéglátás! Avagy a 12-16 órás munka betíltása és a munkáltató büntetése! Mi szóltok? Van valami szerv ahol az ilyen munkáltatót fel lehet jelenteni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 11. 15:49
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Tudom ebben a gyönyörü országban semmire nincs törvény,de jó magam is dolgoztam vendéglátásba és jó pár barátom ismerősöm!Azért tettem fel ezt a kérdést mert biztos van erre valami törvény,csak a munkáltató megfenyegeti a munkavállalót hogy márpedig 8 órát írsz be mert,őrülj hogy van munkád és ha nem azt írod be,kileszel basz.va,mint macska szarni!De ott van pl sváj,vagy svédország,ahol a 8 óra szigoruan bevan tartva,mert nagyon keményen bűntetik,vagy ha túlórázol,akkor tripla órabért kapsz,vagy másnap nem kell menned dolgozni,mert kapsz szabad napot,még akkor is ha csak 2-3órát túlóráztál!
2010. okt. 11. 15:53
 2/39 anonim ***** válasza:
50%

Én egy szénbányában dolgoztam rendszeresen 12 órákat, 300 méterrel a föld alatt, a hét 6 napján.

Kőkemény fizikai munkát, légkalapáccsal és szívlapáttal.

Mellettem százezrek tették ugyanezt.

Ehhez képest 16 órát egy pult mögött állni semmiség.

Ezért a gondolkodásért fogtok éhenpusztulni.

2010. okt. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

ma 15:55


Anyukád barátom,már ne is haragudj,én konyhán dolgozok napi 16 órát heti 5-6 napba!Nem mondom nem keresek rosszul,de fele annyira nem stresszes a bányászat mint a sok hülye vendéggel idegeskedni napi 16 órába!Próbáld ki aztán utánna okoskodjál!Ha nem dolgoztál vendéglátásbaa,akkor meg ne okoskodjál!OLYANOK ÍRJANAK,AKIK DOLGOZTAK VENDÉGLÁTÁSBA ÉS VAN NÉMI RÁLÁTÁSUK A DOLGOKRA,NEM MINDEN FÉLE JÖTT MENT BÁNYÁSZ!KÖSZI!

2010. okt. 11. 16:02
 4/39 anonim ***** válasza:
89%
mit tudsz csinálni? a vendéglátós munkaadók az egyik legnagyobb g.cik az országban. ha bizonyítékokat szerzel, és feljelented őket, attól még a többi is ugyanilyen, tehát nem lesz jobb.
2010. okt. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

ma 16:06


Igen értem!Pont azért kellene egy olyan szervez létre hozni,mint mondjuk a az apeh vagy a vám kommandó,ahol valamivel tetten érhetik a r.ohadék kizsákmányoló bandát!De akkor ezt nyugaton miért tudják betartani?Csak kérdem?

2010. okt. 11. 16:09
 6/39 anonim ***** válasza:
49%

Jaj, oda ne rohanjak... Párom szakács, tudom, hogy milyen a munkája, ne akard magad egy bányászhoz hasonlítani, mert fényévekre van tőled. Jaj, van néhány hiszis vendég aki variál vagy nem tetszik neki valami? Hűűha, nagy dráma tényleg...

Én pl eü-s vagyok, úgyszint 12 órázom. Hozzám se akard magad hasonlítani. A 12 óra alatt jó ha egyszer le tudok ülni enni, és hadd ne kelljen arról beszámolnom, hogy lelkileg mennyire megterhelő amikor emberek hallnak meg a kezeid közt (gyerekek, mert gyerekápoló vagyok) a fizikai megterhelésről nem is beszélek (egy kisgyerek rúg, csíp, harap) és ÉN alul vagyok fizetve.

Szerintem próbálj kicsit visszaszállni a Földre mielőtt ilyen szinten lenézed a másikat.

2010. okt. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

ma 16:16


Ez baj az emberek gondolkodásába,ahogy te is gondolkodsz!De miért ne lehetne ezen változtatni?Ha ezt betartják külföldön,akkor itt miért nem lehet?Mert itt mindent lehet?A hülye magyar nyel?Akkor nyeljél csak az alig 100 ezres ápóló fízetésedért!Édesanyám is ápóló tudom mennyit keresnek,de hála a jó égnek már nem ebbe az elveszett mocskos korrupt országba dolgozik!De ha nektek így jó?Akkor ok!

2010. okt. 11. 16:31
 8/39 A kérdező kommentje:
Még annyit tennék hozzá,hogy ez nem lenézés volt,hanem egy kis útba igazittás,hogy aki nem dolgozott vendéglátásba az ne hasonlitsa a bányászathoz,mert teljessen más munka!Azért mondtam hogy kilehet probálni és utánna okoskodni!Én se okoskodom mert nem voltam bányász és nem tudom milyen napi 12 órát a föld alatt lenni!Azért írtam hogy vendéglátosok írjanak!
2010. okt. 11. 16:36
 9/39 anonim ***** válasza:
70%

Akkor menj utána te is légyszives. Nem fogsz hiányozni.

Amúgy meg ne hidd, hogy nem zavar, de mint már annyiszor megbizonyosodhattunk róla ez itt egy következmények nélküli ország. Ha 10 millióan dobálnák egyszerre tojással a parlamentet akkor sem történne semmi.

2010. okt. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Majd én eldöntöm hova megyek OK?!De menni is fogok,mert nem fogom magam hagyni hogy továbbra is madárnak nézzenek!Amúgy meg ha van okos ötleted,akkor írj köszi!Mert osztani azt te is tudsz mint az elöző hozzászoló,de érdemi ötleted nincs!Neked is olyan jó biztos hogy a pároddal annyira sokat lehetsz együtt,mert az élete nagy részét a a munkahelyén tölti!?De érdemleges ötleted még nem volt!További szép napot!
2010. okt. 11. 16:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!