Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magyarország törvényei szerint...

Magyarország törvényei szerint nem elfogadott online sportfogadásból eredő pénzt le kell adóznom?

Figyelt kérdés
Nem vagyok sem ügyvéd, sem jogász, aki érti a 15-20 oldalas, végletekig elnyújtott paragrafusokat és miegymást... A hobbiból nyert (= 10-100 ezrek) után van adókötelezettségem, vagy az a fogadóirodát (esetemben az Unibet-et) terheli?
2018. márc. 7. 00:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem nyersz milliókat folyamatosam, addit szerintem rohadtul felesleges ezen remegni, hogy úristen átutalt 10e forintot nekem az unibet, most tuti rámrugja a nav az ajtót ha nem adózok.
2018. márc. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Röviden-tömören, amit nem a szerencsejáték.hu-n keresztül nyersz, azt le kell adózni. Más kérdés, hogy pár 10 ezer forint után nem fognak csesztetni jó eséllyel.
2018. márc. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


Egyéb jövedelem és 19,5% EHO. Kb. 29% adót kell fizetned. Ha fogadsz 10 ezerért és nyersz 20 ezret akkor 20 ezer a bevételed, 10 ezer a költséged a különbség 10 ezer, ennek kell venni a 84%-át ez lesz a jövedelmed: 8400 forint, ennek a 15%-át az SZJA adószámládra kell utalni 1260 forintot, a 19,5%-át meg az EHO adószámládra kell utalni 1638 forintot. Ha most fogadtál akkor a negyedév végéig + 12 nap van időd ezt beutalni: tehát április 12-éig.


Fogadásonként kell számolni. Ha előtte vesztettél 10 ezret egy másik fogadáson az nem számít semmit, nem vonhatod le az adóból.

2018. márc. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na még mit nem XD
2018. márc. 7. 14:07
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Azt birom ebben az országban, hogy van egy réteg aki ha talál 5 forintot az utcán, akkor is elkezd remegni, hogy abból hogyan adózzon, aztán van az a réteg aki mindent elkövet, hogy egyáltalán ne keljen és akár vagyonokat csinál és mindeközben a politikust ha meg merik kérdezni amúgy mire lett elköltve az adó , akkor visszakérdez, hogy "volt e diósbejgli karácsonykor?", vagy valami hasonló infantilis baromság és a kör bezárult.
2018. márc. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én pedig azért vagyok odáig, hogy el lehet költeni 100 milliárdokat Soros plakátokra, de én nem nyerhetek 20 ezret anélkül, hogy a NAV kb. fenyegető stílusban fogalmazva fel ne hívja a figyelmem az utolsó utáni baromságára is.
2018. márc. 8. 08:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom te milyen anyagot tolsz, de a NAV telibe leszarja a tippmixes 20 rongyodat.
2018. márc. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Hát a tippmixeset biztosan, mert az után nem kell adózni. :D


Egyébként igen, elég értelmetlenek a szabályok, ha nyersz 100 ezret, majd elvesztesz 150 ezret, akkor hiába vagy 50k veszteségben, elvileg a 100k után kéne adóznod...


Egyébként a bankod nem osztja meg automatikusan a NAV-val a pénzügyeidet, csak ha pénzmosás gyanúja merül fel. Ahhoz meg semmi köze a banknak, hogy te adózol-e a számládra befolyó összegek után. Szóval amíg alkalmanként kapsz 10-100 ezret, és az életszínvonaladon nem látszik meg különösebben, addig jó eséllyel nem kell paráznod.

2018. márc. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"én nem nyerhetek 20 ezret anélkül"


A tippmixpro adómentes. Eddig az volt a bajod, hogy nem tudod hogy kell adóznod, de úgy látom igazából nem is akarsz fizetni semmit. De senkit nem érdekel a 10K, megnyugodhatsz, de akkor minek kérdezted.

2018. márc. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!