Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adókedvezmény igénylése az...

HajniIg kérdése:

Adókedvezmény igénylése az adóbevalláskor?

Figyelt kérdés
Igényelhetem-e az adóbevalláskor nem érvényesített adókedvezményt 2 hónapra amikor nem kaptam bért (fizetett szabadságon voltam és ezt előre kifizették)? Évi keretem lenne rá, munkaviszonyom volt, az egész évre én igényeltem az adókedvezményt, de az adóbeválási tervezetben valamiért ezt a 2 hónapot nem vették figyelembe. Igényelhetem? Vagy inkább átadni a páromnak?
2018. márc. 8. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Igénybe veheted.

A nav azért nem tüntette fel, mert ők gyakorltailag a munkáltatótól és egyéb adatszolgáltatóktól kapott adatokat átkonvertálják az eszja progiba és kész.

Azt ők nem tudhatják, miért ennyit vettél igénybe, mert nem akartad, nem voltál jogosult, stb.

ezért kell javítani és kiegészíteni a tervezetet.

2018. márc. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, igényelheted. Ahogy az első írja, a NAV ezeket nem veszi figyelembe, pont ezért kell figyelni és kijavítani.
2018. márc. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ez nagyon jó hír )))
2018. márc. 8. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!