Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATA helyett mit javasolnátok...

KATA helyett mit javasolnátok ha nem férek bele a keretbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy a tavalyi necces év után idén - nem sokkal, de - ki fogom nőni a KATA-t. EU-n kívüli magánszemélyeknek és EU-s cégeknek számlázom, így áfa nélkül tudtam tavaly is közel 11M bevételt produkálni (tavaly előtt 7M körül). Elektronikus szolgáltatást nyújtok, így költségem nincs, emiatt nem érné meg más adózási formát választani, mert semmit nem tudnék leírni. Számítógépet, szoftvereket 2-3 évente kell vennem legfeljebb, az nem számottevő, hogy ez számítson. Idén viszont az eddigi 3 hónap (és a becsléseim szerint) túl fogom lépni a KATA keretet. Nagyjából 14-15M forint bevétellel kalkulálok. Kérdésem, hogy mi a következő "lépcső" KATA után? EVA? KIVA? Mennyire járok ezekkel rosszabbul? Félek tőle igazából, hogy így - hogy relatíve csak egy kicsivel lépem túl a keretet -, kevesebb fog több a zsebemben maradni más adózási formával, mintha visszautasítanék év közben pár ügyfelet és inkább bent próbálnék maradni a 12M-s KATA keretben.

Ti mit tanácsolnátok?



2018. márc. 12. 02:00
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Na, sikerült belebonyolódnom a körmondataimba, késő van már. Bocsánat. :D Remélem azért a lényeget ki lehet hámozni.
2018. márc. 12. 02:02
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyszemélyes kft.
2018. márc. 12. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 xswerdy ***** válasza:
58%

szerintem a kérdező félelme az egyszemélyes kft esetén be fog igazolódni, kevesebb fog a zsebében maradni.


Én azt javasolnám, hogy maradjon meg a KATAs cég, és a 12 millión felüli bevétel legyen más cégbe csatornázva. Ha ezt úgy csinálod, hogy pl. november közepétől az új cég nevében számlázol, az nem fog tetszeni a NAV-nak. Úgyhogy már most célszerű lenne megalapítani az új céget (tényleg a legjobbnak a kft tűnik), és a tevékenységet valamilyen ésszerű módon ketté választani. Pl. bizonyos termékeket a kft forgalmaz, mást továbbra is mint e.v.

2018. márc. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
15 millaval meg mindig csak 12%-ot adozol KATAval osszesen, egyelore en inkabb kifizetnem ezt, mint bevallalni a rengeteg utanajarast egy masik cegforma bejegyzesevel, es rengeteg idot elszurni a szamitgatasokkal.
2018. márc. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De nem vágnak ki a KATA-ból, ha túllépem a keretet? Egyébként gondoltunk már arra is, hogy a feleségem főállás mellett szintén EV lesz. Igazából a munka egy részét így is ő csinálja már, mert ő válaszol az e-mailekre, ő írja a számlákat, szóval nekem gyakorlatilag csak a munkával kell foglalkozni, másképp nem is bírnám. A tevékenységem pedig képesítés nélkül is végezhető. Vagy ez így nagyon necces lenne, mi?
2018. márc. 12. 10:31
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem vagnak ki, dehogy. Igen, a feleseged is szamlazhat EV-kent, csak a NAV-nak tudjatok majd bizonyitani szerzodessel, hogy tenyleg o is dolgozik es nem csak helyetted szamlaz.
2018. márc. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

e.v.-t és kft-t párhuzamosan minek fenntartani dupla költséggel?


Egyszerű átalakulás szerintem. A bevételből ha vesz egy olcsó vidéki szabad vállalkozási zónás ingatlant, járulékba minimálbér után fizetne 15-16 ezerrel többet,-hacsak nem tud még további adókedvezményt igénybe venni mellé pl. családi adókedvezményt,- de legalább nem 94.000re lenne biztosítva sem.


Tőketartalékot is tud képezni és komolyabban is vehetik, pláne látva a fejlődést.


De ez csak saját vélemény, mint szja-s ev-ből kft-re váltó.

2018. márc. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ja, most olvasom hogy nem igényel szaktudást, akkor 138.000 után fizetne 54.210 Ft járulékot, ha van gyerek,akkor meg 10-11 ezerrel gyerekenként ettől is kevesebbet, ami meg már jóval a kata alatt van járulékba, magasabb biztosítási összegre.


Igaz havi 10-essel lehet többe lenne a könyvelése, mint most.

2018. márc. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket Norbert, de nekem nem szempont, hogy "komolyan vegyenek" azért mert KFT vagyok. Éve óta külföldi ügyfélköröm van, egyáltalán nem dolgozom belföldre, nekik meg tök mindegy volt eddig is, hogy milyen cégformában csinálom. :) Semmi más nem érdekli őket, csak az, hogy jó-e amit csinálok, vagy sem.
2018. márc. 12. 11:20
 10/13 A kérdező kommentje:
Az meg, hogy mennyire vagyok biztosítva pláne nem érdekel, sem a nyugdíj. Csak az öngondoskodásban hiszek. Tudod, klasszik vállalkozói szemlélet, hogy csak az van elintézve amit én csinálok.
2018. márc. 12. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!