Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Számla alap adatait kitölthete...

Számla alap adatait kitölthetem férjem helyett?

Figyelt kérdés

Csak az eladó adatait vagy az eladott termékek nevét, áfáját, árát, végösszeget akár? Vagy semmit?

Én vállalkozó vagyok, de nem rég óta, ő most lett az, de a kézírása sajnos förtelem.

Szeretném hogy el lehessen olvasni, erre van mód, vagy mindenképp neki kell?


2018. jan. 3. 09:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de akkor egész életében, amíg vállalkozó lesz, Te fogod kiállítani a számlát helyette?


Ha ennyire problémás a kézírása, akkor regisztráljon be a számlázz.hu-ra és állítson ki elektronikus számlát.

Nem istápolhatod végig a vállalkozása alatt, felnőtt ember.


Bocs, ha kicsit "gonoszkodok", de látom lelki szemeim előtt, ahogy üzletet köt és amikor le kell számlázni, akkor hazarohan, hogy megírd a számlát :-)

2018. jan. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Vegyen egy bélyegzőt a férjed.
2018. jan. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2-es, először én is azt akartam írni, de az nem megoldás, sajnos: ugyanis ha nagyon csúnyán ír, akkor akár az eladott "termék"/szolgáltatás sem olvasható - az meg már nagyobb gond...

Sőt, láttam olyan számlát, ahol a számokat is alig lehetett kibogozni.

2018. jan. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Meg a vevő nevét, címét is ki kell tölteni - azt sem lehet bélyegzővel.
2018. jan. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vállalkozást, teljesen érthető amit irtok :)


A vállalkozás 1 évre szól nála és csak amiatt, hogy jövőre adóstárs lehessen ház vásárlásnál, mert most egyetem mellett nem tud teljes értékű állást vállalni, és jövő januártól a elhelyezkedhet a tanult téren. (ahol szerencsére nem kell sokat írnia, se számláznia :) )


A kérdés még adott, köszönöm :)

2018. jan. 3. 10:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Jól néznénk ki ha ev csak saját maga tölthetne ki számlát. Hogy oldanád meg egy 5 boltos kisbolthalozatnal, ha fél órán belül 5 telephelyen kellene 3 megyében számlát kitölteni? 😀. Hogyne tölthetnéd.
2018. jan. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :)
2018. jan. 3. 14:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem x üzletben az egyik eladó rendszeresen odaadja, hogy a nevemet és címemet írjam be én, nem tudom ez mennyire szabályos.
2018. jan. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!