Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény?

Családi adókedvezmény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A tavalyi évben nem kértem a családi adókedvezményt, ezért idén, egy összegben szeretném visszaigényelni. A nav már elkészítette az adóbevallásom tervezetét, ügyfélkapun keresztül meg is tudom nézni. Viszont azt nem tudom, a tavalyi családi adókedvezményt hogyan tudom visszaigényelni? Melyik résznél, mit kell írnom?


2018. márc. 13. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Én tudtam hova kell beírni, végigjátszottam az egészet, aztán annyiszor visszadumált a rendszer a végén valamiért, hogy "elszállt" az agyam, kiléptem belőle, és 6 perc alatt megcsináltam magamnak úgy, ahogy régen szoktam. Kinyomtattam, ma feladom postán.
2018. márc. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ügyes voltál :) én a "régi" módszert sem tudtam, könyvelő ismerős csinálta ezt nekem. Azóta megszaksdt a kapcsolat. A nav megcsinálja vajon? A tervezet megvan, az oké, de a kiegészítést?
2018. márc. 18. 18:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Mint ahogy látod, én ebben nem tudok Neked segíteni, végül nekem sem jött össze.

Viszont ha privátban elküldöd a munkáltatótól kapott M30-as nyomtatványod és járulékigazolásod és a gyerkőc/gyerkőcök nevét adóazonosító jelét, és azt, hogy melyik hónapban melyik után voltál jogosult családi pótlékra, szívesen elkészítem a szokásos módon, átküldöm az általad megadott e-mail címedre, Te ahol tudod, kinyomtatod, aláírod és eljuttatod a NAV-hoz.

Ennyit tudok segíteni...

2018. márc. 19. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de már felkértem egy régi ismerősöm, aki könyvelő, és megcsinálta nekem! Azért aranyos vagy köszönöm :)
2018. márc. 23. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!